Facebook Google+ Twitter

Prezydent Jacenty Płaszczyca

Mocno się zastanowiłem gdy przeczytałem wiadomość w mojej poczcie internetowej.

Bogaty po otrzymaniu spadku prezydent Jacenty Płaszczyca / Fot. Jacenty PłaszczycaInformacja była z pierwszej ręki. W dalekim kraju na kontynencie afrykańskim żył człowiek o takim samym imieniu i nazwisku Jacenty Płaszczyca. Zmarł nagle tragicznie w wypadku samochodowym wraz z żoną i córką, ale zostawił ogromny majątek. Prawnik zmarłego prosił o szczegółowe informacje dotyczące mojej osoby, by sprawdzić czy przypadkiem spadek nie należy się mojej osobie. Dobrze, że była żona i wylała na moją gorącą głowę zimny kubeł wody. Całkiem gotowy brałem się do pisania odpowiedzi z numerem konta gdzie miały być przelane miliony euro.

Tak rozgrzany emocjami zasnąłem. Sen był twórczy i przeniósł mnie do krainy bogactwa. Opływałem w dostatku i otaczałem się pięknymi kobietami i samochodami. Mój krewniak z Afryki okazał się rzeczywiście bardzo bogatym człowiekiem. W moim śnie, głębokim śnie, nastąpiły nagły zwrot. Trauma wyborów prezydenckich w Polsce dała znać o sobie. W kraju afrykańskim zmarły tragicznie przodek mało, że był bogaty okazał się prezydentem kraju. Wskazany przez los w spadku zostałem prezydentem. Los był tak łaskawy dla mnie. Zostałem prezydentem nie dlatego, że byłem liderem, że potrafiłem porwać Polaków (przepraszam zapędziłem się – Afrykańczyków ), a dlatego, że byłem wskazany przez los. Łatwo przewidzieć jaką reakcję wywołała moja prezydentura. Domagano się mojego odwołania. Wodzowie i plemiona tubylców protestowały odprawiając modły przy dwóch zbitych deskach. Uważali, ze to ja ich nowa władza jestem winien śmierci ukochanego prezydenta. Rozkazałem aresztować te dwie deski co jeszcze bardziej rozgniewało tubylców.

Zbudzony brutalnie przez grający telefon wróciłem do Realu. Jadąc do pracy usłyszałem, że krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego został przeniesiony do kaplicy . Przypomniałem sobie sen. Pomyślałem, że ten prezydent afrykański ze snu i polski muszą mieć coś wspólnego.
Podobny przypadek już w przeszłości mieliśmy. W połowie lat 60 rozpoczynając wojnę z kościołem Towarzysz Gomułka rozkazał aresztować obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Prymas Tysiąclecia Wyszyński nakazał, by pielgrzymkę po Polsce kontynuowały puste ramy. Na ich powitanie wychodziły tłumy, a milicja i SB, ku uciesze całego świata, uganiały się po drogach za pustymi ramami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Nic nie mam przeciwko, by się spełnił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu miały być cuda ....a pozostały nam sny prorocze )))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może i lepiej byłoby, gdybyśmy przenieśli się do krainy snów? Rzeczywistość, by nas nie trwożyła. A władza w swoich poczynaniach, już na pewno, dobro swoich obywateli, na względzie by miała i nigdy opozycji dokopać by nie zamierzała. Istny raj na ziemi, byśmy mieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A szkoda Joanno ..warto nad tym popracować )))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.09.2010 17:06

Parę godzin przyjemności, czemu nie:)) Ja jakoś nigdy swoich snów nie pamiętam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to możliwe )))) -- zdrowy sen w dzisiejszych czasach to bogactwo !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze się chyba nie obudziłeś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo ...takie sny biorą się z wróżby cyganki. Przepowiedziała, że na starość )))) będę bogaty - więc gdy pojawił się spadek ...trudno zasnąć !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacenty, Ty to masz sny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.