Facebook Google+ Twitter

Prezydent jedzie, premier zwleka

7 maja odbędzie się unijny szczyt w Pradze. Jak donosi TVN24, nie wiadomo, czy u boku prezydenta Lecha Kaczyńskiego zasiądzie Donald Tusk. Premier nie wie jeszcze, czy poleci do Pragi.

 / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RP /http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Tusk_L_Kaczynski_2007.jpg&filetimestamp=20071109162024W Czechach ma być być ogłoszony program Partnerstwa Wschodniego, który przecież jest najważniejszą inicjatywą rządu w polityce zagranicznej. Rzecznik rządu Paweł Graś przyznał, iż decyzję o wylocie do Pragi premier ma podjąć w ostatniej chwili.

Nie wiadomo dlaczego Donald Tusk zwleka z podjęciem decyzji. On sam deklarował przecież że Partnerstwo Wschodnie jest priorytetem polityki jego rządu. Najprawdopodobniej problem tkwi w tym, że na szczyt unijny wybiera się Lech Kaczyński. Czyżby premier obawiał się, że prezydent zajmie twardsze od rządu stanowisko wobec Rosji? A może premier boi się, iż prezydent utrudni przygotowaną przez rząd odwilż w stosunkach z Moskwą?

Partnerstwo Wschodnie jest inicjatywą która ma na celu przybliżenie stosunków między Unią Europejską a państwami, które znajdują się na wschód od niej: Armenią, Azerbejdżanem, Białorusią, Gruzją, Mołdawią i Ukrainą. Unia ma przeznaczyć na ten cel 600 milionów euro do końca 2013 roku.

źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.05.2009 08:11

Nasz wielki prezydent wykrzyczy twardsze stanowisko i bardziej miękki stolek :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.