Facebook Google+ Twitter

Prezydent jest zaskoczony zatrzymaniem Polańskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-27 16:42

Lech Kaczyński o zatrzymaniu reżysera dowiedział się dziś rano, podczas wizyty w Gdańsku. Została już wszczęta procedura ekstradycyjna wobec Romana Polańskiego, zatrzymanego na lotnisku w Zurychu. Reżyser jest oskarżony o zgwałcenie w 1978 roku, 13-letniej wówczas Amerykanki -Samanthy Geimer.

Prezydent powiedział, że z jego doświadczenia wynika, iż będzie niezwykle ciężko negocjować w tej sprawie z Amerykanami. Lech Kaczyński zaznaczył, że niedługo będzie pewnie okazja do rozmowy z władzami Stanów Zjednoczonych w tej kwestii. Dodał jednak, że jest to sprawa władz stanowych tego kraju.

O podjęcie działań zapobiegających ekstradycji Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych zwrócili się do prezydenta i rządu polscy filmowcy.

Konsul w Szwajcarii Jolanta Chojecka powiedziała, że procedura może potrwać nawet do 40 dni. Tyle ma zająć dostarczenie wszystkich dokumentów. Konsulat chce się spotkać z reżyserem. Wysłane zostało do niego zawiadomienie w tej sprawie, a konsulat oczekuje na odpowiedź Polańskiego.

Sprawa ma związek z ciążącymi na Polańskim zarzutami o zgwałcenie 31 lat temu 13-letniej Amerykanki. W związku z zatrzymaniem ceremonia wręczenia reżyserowi nagrody za całokształt twórczości podczas festiwalu filmowego w Zurychu została odłożona na późniejszy termin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.09.2009 19:12

Parszywa sprawa. A jaka okazja dla przeciwników Kaczyńskiego. Nie dawno brukowce szukały mu kochanki, teraz może się okazać, że miała 13 lat :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.