Facebook Google+ Twitter

Prezydent Kaczyński na zjeździe NSZZ Solidarności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-09 14:17

Lech Kaczyński powiedział, że rola, jaką odegrała "Solidarność", ma dwa wymiary - społeczny i narodowy. Prezydent uczestniczy w 22 krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ "Solidarność" w Wadowicach.

Zdaniem Lecha Kaczyńskiego, Polsce potrzebne jest odnowienie idei patriotyzmu, którego nie można utożsamiać z nacjonalizmem.

- Rzeczpospolita solidarna jest przeciwieństwem Rzeczpospolitej dla bogaczy - powiedział Lech Kaczyński. Jak dodał, nie można prowadzić polityki ekonomicznej w duchu czystej gospodarki rynkowej. - Niepowodzenie tej polityki możemy obserwować obecnie, kiedy międzynarodowe rynki przeżywają kryzys - argumentował Kaczyński. Jego zdaniem, w sytuacji zapaści finansowej działanie w duchu solidarności społecznej jest szczególnie ważne.

Prezydent jako porażkę określił fakt, że w Polsce tak dużo pracowników zarabia poniżej średniej krajowej. Jego zdaniem, związki zawodowe powinny walczyć o to, by ta sytuacja się zmieniła. Jak dodał, wszyscy obywatele mają prawo, by korzystać z owoców obecnego wzrostu gospodarczego.

Zdaniem prezydenta, konkretnym sprawdzianem solidarności społecznej jest między innymi kwestia rent. - Nie powinno być tak, że są one dużo niższe od średniej krajowej - powiedział Kaczyński.

Prezydent opowiedział się przeciwko prywatyzacji służby zdrowia. Zwrócił uwagę, że według zamierzeń rządu, ma ona objąć nie tylko szpitale, lecz także między innymi stacje krwiodawstwa i ochrony sanitarno-epidemiologicznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.