Facebook Google+ Twitter

Prezydent Kaczyński nie spotka się z cesarzem Japonii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-03 08:47

Ze względu na złe samopoczucie, cesarz Japonii odwołał wszystkie planowane na dziś i jutro spotkania - podała agencja do spraw domu cesarskiego.

Oznacza to, że cesarz nie spotka się z przebywającym w Japonii prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Kończący w tym miesiącu 75 lat cesarz Akihito skarżył się na dolegliwości w klatce piersiowej. Wczoraj wieczorem stwierdzono u niego podwyższone ciśnienie. Dziś zostanie poddany badaniom lekarskim.

***
Lech Kaczyński rozpoczął wizytę w Japonii. Prezydent spotkał się z Gubernatorem Kyoto. Po południu prezydent pojedzie superekspresowym pociągiem z Kyoto do Tokyo. Wieczorem weźmie udział w przyjęciu inaugurującym obchody 90-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią.

Prezydent przyleciał do Japonii z ponad siedmiogodzinnym opóźnieniem (o pierwszej w nocy czasu japońskiego). Powodem była awaria prezydenckiego samolotu. Jak się okazało, usterka była znacznie poważniejsza niż początkowo przypuszczano. Gdyby nie wykryto jej na ziemi, mogłoby dojść do katastrofy.

Maszyna TU-154 nie mogła odlecieć z Ułan Bator do Osaki z powodu oblodzenia skrzydeł. Awarię stwierdzono w czasie rozmrażania i szczegółowego sprawdzania instalacji samolotu. Okazało się, że uszkodzeniu uległ element elektroniczny sterujący rozmrażaniem ruchomych elementów
skrzydeł. W konsekwencji prezydent przyleciał do Japonii samolotem wyczarterowanym
od Mongolskich Linii Lotniczych.

Prawdopodobnie również podczas dalszej podróży po Azji prezydent będzie korzystał z czarterowanych samolotów. Z Japonii prezydent poleci jeszcze do Korei Południowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.