Facebook Google+ Twitter

Prezydent Kaczyński nie żyje. Nikt nie przeżył katastrofy

Zginęli prawie wszyscy na pokładzie samolotu rządowego Tu-154, który rozbił się przy podchodzeniu do lądowania w Smoleńsku. Maszyna doszczętnie została zniszczona. Prezydent Kaczyński nie żyje.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:PL_Jak_40.JPG / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5a/PL_Jak_40.JPGSamolot z prezydentem na pokładzie, który wyleciał o 6.50 z Warszawy, rozbił się niedaleko lotniska wojskowego w Smoleńsku. Maszyna jest "w znacznym stopniu zniszczona". Trwa akcja ratunkowa. Zginęły 132 osoby. Tę liczbę potwierdza rosyjskie ministerstwo ds. nadzwyczajnych. Gubernator okręgu w Rosji informuje, że nikt nie przeżył katastrofy.

Wygląda to bardzo źle - powiedział Piotr Paszkowski, rzecznik MSZ. Przy podchodzeniu do lądowania samolot najprawdopodobniej zahaczył o drzewo. Pożar jest już ugaszony - powiedział PAP Paszkowski. Dodał, że w tej chwili ciała są wydobywane. Dziennikarz TVN24 Jan Mróz powołując się na naocznego świadka mówi, że samolot podchodził do lądowania w bardzo gęstej mgle. Nie udało mu się osiąść na ziemi, więc maszyna została poderwana w górę. W trakcie zawracania maszyna zahaczyła o drzewa i rozbiła się. Tu-154 stanął w płonieniach.

Rzecznik rządu Paweł Graś przekazał, że informacje są w tej chwili sprawdzane. Według wstępnych informacji, Tu-154, prezydencki samolot Pułku Specjalnego - rozbił się przy lądowaniu i stanął w płomieniach. Korespondent Polsat News mówi, że według jego informacji są ofiary.

Na razie nie wiadomo ile osób było na pokładzie. Maszyna może zabrać ponad sto osób. Prócz prezydenckiej pary wraz z Lechem Kaczyńskim w Katyniu mieli być m.in. ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, prezes IPN Janusz Kurtyka, biskup polowy Wojska Polskiego generał dywizji Tadeusz Płoski, prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego biskup i generał brygady Miron Chodakowski oraz sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik oraz szef NBP Sławomir Skrzypek.

Źródło:
tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

To co zawsze, będziemy łatać dziury....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczególnie polityką się nie interesuję, ale kiedy jechałem dziś samochodem i słyszałem te wszystkie tytuły to powiem, że włos na plecach mi się jeżył. Co do katastrofy to nie wiem co mam powiedzieć, jedno jest pewne, że jeden z krajów Europy na R będzie miał swoje niemiłe 5 minut, bo o ile uda im się zatuszaować tą katastrofe to nie uda mu się zatuszować powodu przylotu naszego Prezydenta do Smoleńska. W chwili obecnej zastanawiam się też nad datą tej tragicznej katastrofy. Po pierwsze- 70 lat po tragedii w Katyniu, po drugie moment w którym mieliśmy usłyszeć przepraszam od ww kraju, po trzecie równe 5 lat od śmierci Papieża Jana Pawła Drugiego (dziś wigilia Święta Bożego Miłosierdzia). Powyżej umieściłem ciekawy komentarz który znajduje potwierdzenie na stronie link Obecny "Bis" z Katynia pozsostawia na razie też wiele innych pytań bez odpowiedzi takich jak: Dlaczego nasze ratownictwo nie przejęło pierwsze czarnych skrzynek, dlaczego premier który miał przeprosić jest szefem brygady ratowniczej, i co dalej z nami się stanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tragedia †.Wieczny Odpoczyek Racz Im Dać Panie A Światłość Wiekuista Niechaj Im Świeci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest szczególnym dramatem, że podobnie jak w Katyniu zginęli dziś najbardziej patriotyczni ludzie w państwie polskim - trzeba się tylko modlić, żeby to nie było czyjeś celowe działanie, bo wtedy nasz kraj padłby ofiarą najbardziej straszliwego terroru w historii.. Tak czy inaczej zostaliśmy osłabieni w nieprzewidywalnym jeszcze stopniu - czy znajdzie się jeszcze dość silna grupa ludzi, żeby bronić polskiej racji stanu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspomnijmy ich w naszych modlitwach :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie pisz zwrotu - Maszyna jest "w znacznym stopniu zniszczona". Samolot jest całkowicie zniszczony. Żadna z jego części nigdy nie będzie nadawała się do użytku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu. Wspaniała kobieta, wspaniała dziennikarka. Ogromna strata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, nie przepadałem za kilkoma politykami z listy tych, którzy zginęli. Takie jest życie. Ale dzisiaj trzeba nam stanąć w jednym szeregu nad tym, co się dzisiaj wydarzyło i nie rozdrapywać ran ani podburzać. Stała się wielka tragedia. Pochylmy więc głowy w zadumie nad kruchością ludzkiego życia i pomódlmy się raczej o spokój dusz tych, którzy odeszli. Na politykę, dochodzenia i wyrocznie przyjdzie jeszcze czas.... Wieczny odpoczynek racz dać Panie tym, którzy odeszli...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztof nie rzucaj oskarżeni , samolot zwany Tupolewem ,jest starą jednostka to po pierwsze a po drugie warunki pogodowe nie były za dobre .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba za szybko oskarżasz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.