Facebook Google+ Twitter

Prezydent Kaczyński podpisał akt ratyfikacji traktatu lizbońskiego

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-10-10 11:21

Ceremonia podpisania traktatu lizbońskiego miała miejsce w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego. Wcześniej prezydent Lech Kaczyński spotkał się z przewodniczącym Komisji Europejskiej José Manuelem Barroso.

 / Fot. Radek Pietruszka PAPPodpisanie traktatu poprzedziło wystąpienie Lecha Kaczyńskiego. W ceremonii udział wzięli premier Donald Tusk, szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso i premier Szwecji, która w tym półroczy przewodniczy Unii Europejskiej - Fredrik Reinfeldt. Zaproszeni byli również marszałkowie Sejmu i Senatu. Lech Kaczyński na uroczystości w Pałacu Prezydenckim powiedział, że ten dokument wprowadza nową jakość do Wspólnoty Europejskiej. - Na jego mocy Unia pozostaje związkiem państw narodowych - zwrócił uwagę prezydent. Lech Kaczyński podkreślił, że po ratyfikacji traktatu Polska pozostanie suwerennym krajem. By dokument wszedł w życie, potrzebny jest jednak jeszcze podpis prezydenta Czech Vaclava Klausa.

Zdaniem prezydenta, wynik referendum w Irlandii sprawił, iż dokument "ożył". Lech Kaczyński czekał z podpisaniem dokumentu na decyzję Irlandczyków, którzy w powtórnym głosowaniu przyjęli traktat lizboński. Polski prezydent powiedział, że Europa powinna odgrywać rolę "stabilizatora" sytuacji na świecie. Zwrócił zarazem uwagę, że to zadanie musi ona pełnić w ramach wspólnoty transatlantyckiej. Prezydent podkreślił, że Unia musi być otwarta na przyjmowanie nowych członków - z Europy wschodniej.

Obecność w Warszawie i szefa Komisji Europejskiej i premiera Szwecji, która w tym półroczy kieruje pracami Unii, pokazuje, że to ważny dzień dla Europy. Przywódcom unijnym zależy na tym, by traktat wszedł w życie, dlatego dopingowali Lecha Kaczyńskiego, by podpisał dokument. Prezydent wielokrotnie powtarzał, że traktat zaakceptuje, gdy Irlandczycy powiedzą "tak" w referendum. - I słowa dotrzymuje - mówi minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda. Jak dodaje, jest to istotny znak, że prezydent właśnie teraz podpisuje traktat, bo pokazuje, że należy szanować zasady demokracji.


Więcej:polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.10.2009 17:56

Prezydent winien strzec suwerenności kraju, jak widać LK ma gdzieś konstytucję , liczy się dlań opinia merdiów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obiecujesz czy tylko tak sobie napisałeś? Bo jak kłamiesz to naskarżymy naczelnemu, że jesteś kłamczuch i nie można Ci wierzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2009 20:26

Masz racje. Nie będę się już więcej "kompromitował" na tym serwisie. Obrażajmy wszystko i wszystkich, nie przestrzegajmy prawa. Byle tak dalej. :]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2009 20:20

Gdziekolwiek napisałem że Prezydent nie powinien ponosić odpowiedzialności za to co mówi? Kolejna osoba potrafiąca czytać ze zrozumieniem. Z jednym zgadzam się - chory kraj. Bo wszyscy wolą na wszystko przymykać oczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2009 20:15

wystarczy wejść do Pana profilu, tam ten komentarz jest obecny (pomimo skasowania). Założenia pasujące do koncepcji można sobie wybierać, pewnie. Tylko, że wtedy nie decydują one o słuszności koncepcji.

Cenzura? Wolność człowieka kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiej osoby. Krytykować można każdego, ale obrażać nie.

Chcesz obrazić moją matkę? Szczególnie nic o niej nie wiedząc? Gratuluję...

Donoszenie? Nazywaj to jak chcesz... Według prawa mam obowiązek takiego zawiadomienia. Chcesz być wyjęty z prawa? Mieć szczególne przywileje? Czuć się bezkarny? Ja nie mam na to ochoty. Witaj w społeczeństwie obywatelskim...

Klasyfikuj mnie gdzie chcesz - na lewo, prawo, w centrum. Szczerze - nic mnie to nie obchodzi. Najśmieszniejsze, że nic o mnie nie wiesz. "prezydent łamiący konstytucję i złożoną przysięgę" - jeśli organy ścigania zadziałają - będziesz to musiał udowodnić. To Tobie życzę powodzenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ojejciu, bo redakcja sama przestrzega regulaminu, śmiech na sali

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2009 20:09

wystarczy wejść do Pana profilu, tam ten komentarz jest obecny (pomimo skasowania). Założenia pasujące do koncepcji można sobie wybierać, pewnie. Tylko, że wtedy nie decydują one o słuszności koncepcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Regulamin link

"5. Zabronione jest przekazywanie do Serwisu Materiałów, Komentarzy, Wypowiedzi lub zamieszczanie wpisów na forum internetowym dostępnym w Serwisie zawierających treści sprzeczne z prawem, w tym naruszające prawa osób trzecich, w szczególności prawa autorskie lub dobra osobiste, lub sprzeczne z dobrymi obyczajami."

W związku ze złamaniem regulaminu redakcja banuje konto użytkownikowi Wojciechowi B.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2009 19:51

A tak przy okazji co do wnioskowania i podstaw do niego to przyjąłem założenie że jeśli ktoś może zacytować dokładnie skasowany komentarz to musiał mieć coś wspólnego z jego usunięciem cała reszta jest oparta na tym moim zdaniem słusznym w tym przypadku założeniu

ps powodzenia w donoszeniu do odpowiednich służb to też wyssane z mlekiem matki tak jak skłonności do cenzury?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2009 19:45

dziękuje bardzo, daj znać jeśli coś z tego wynikło. Zobaczymy jak w praktyce działa polskie prawo.