Facebook Google+ Twitter

Prezydent Kaczyński poparł Rasmussena na szefa NATO - wbrew stanowisku rządu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-04 12:23

Zamieszanie w polskiej delegacji wokół wyboru na stanowisko sekretarza generalnego Sojuszu Północnoatlantyckiego. Lech Kaczyński poparł na szczycie NATO duńskiego premiera, rząd mówi, że prezydent postąpił wbrew instrukcjom.

Chodzi o wczorajszą kolację, podczas której przywódcy krajów członkowskich rozmawiali o wyborze nowego szefa Sojuszu. Polski prezydent poparł Andersa Fogha Rasmussena, uznawanego za faworyta, co potwierdził szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Aleksander Szczygło tłumaczy, że Lech Kaczyński spotkał się z duńskim premierem jeszcze przed kolacją i usłyszał, że ma on poparcie Donalda Tuska. - Skoro nie było innych ustaleń, prezydent nie mógł się inaczej zachować - mówi Aleksander Szczygło.

Tymczasem rząd jest zaskoczony. Minister obrony Bogdan Klich powiedział Polskiemu Radiu, że prezydent zgodnie z instrukcjami rządu nie powinien był popierać Andersa Fogha Rasmussena. - Stanowisko rządu jest takie, że na tym szczycie nie powinny zapadać ostateczne decyzje, bo Polska potrzebuje więcej czasu na prowadzenie rozmów w tej sprawie - dodał minister.

Bogdan Klich powiedział, że taką instrukcje prezydent otrzymał od szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego na pokładzie samolotu w drodze na szczyt NATO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

SKUTKI MIESZANIA PSYCHOTROPÓW Z ALKOHOLEM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.