Facebook Google+ Twitter

Prezydent Kaczyński wybiera Prokuratora Generalnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-24 13:46

Prezydent Lech Kaczyński spotka się z kandydatami na prokuratora generalnego - zapowiedział szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak. Jeszcze nie wiadomo, kiedy dojdzie do spotkania. Prezydent powinien podjąć decyzję o wyborze prokuratora generalnego w pierwszym tygodniu marca. Kandydatami są Edward Zalewski i Andrzej Seremet.

Zanim prezydent podejmie decyzję o wyborze prokuratora generalnego, porozmawia z oboma kandydatami. Jego zdaniem, przed prezydentem trudna i odpowiedzialna decyzja, bowiem wybór prokuratora generalnego będzie miał wpływ na to, jak będzie wyglądała organizacja pracy prokuratury w Polsce.

Władysław Stasiak podkreślił, że prezydent był od początku przeciwny rozdziałowi funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Jak dodaje szef Kancelarii Prezydenta, skoro do tego doszło, Lech Kaczyński chce się przyjrzeć dokładnie życiorysom kandydatów.

Prokurator krajowy Edward Zalewski oraz sędzia z Krakowa Andrzej Seremet zostali zarekomendowani prezydentowi jako kandydaci na stanowisko Prokuratora Generalnego na początku stycznia. Wybrała ich Krajowa Rada Sądownictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.