Facebook Google+ Twitter

Prezydent Komorowski chce stworzyć muzeum zbrodni komunistycznej

W poniedziałek odbyła się w Pałacu Prezydenckim debata "Historia w szkole i w życiu." Prezydent Komorowski podkreślił ważną rolę historii w tworzeniu państwa i narodu oraz zadeklarował chęć stworzenia muzeum zbrodni komunistycznej.

Poniedziałkowa debata odbyła się w ramach Forum Debaty Publicznej "Twórczość, dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze bogactwem Polski." Prezydent Prezydent RP Bronisław Komorowski / Fot. Jacek Turczyk/Creative Commons 2.0przypomniał, że jego zainteresowanie debatą wynika po części z jego wykształcenia. Jako historyk i były nauczyciel historii, "choć w nietypowej szkole, bo w seminarium duchownym" ma pełną świadomość i doświadczenie mankamentów systemu upośledzającego realizowanie całego programu nauczania w owej dziedzinie.

Zapowiedziana przez prezydenta realizacja jego idei stworzenia muzeum zbrodni komunistycznej wypływa z potrzeby pielęgnacji historii i też tej najnowszej: Będę zabiegał o to, żeby w najlepszym do tego miejscu, bo nasyconym autentyczną historią, autentycznym bólem, autentycznym przeżyciem, miejscu, jakim jest areszt śledczy na ulicy Rakowieckiej, powstało muzeum zbrodni komunistycznej w Polsce. - czytamy na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Historia, jak zaznaczył Bronisław Komorowski, jest pewną naszą wspólną podstawą, a on sam jako Prezydent RP poczuwa się do odpowiedzialności za ciągłość państwowości. Ważna jest umiejętność korzystania z dorobku wieków minionych i poprzedników: Cenię sobie moją mistrzynię życia – historię - uskrzydloną dewizą zaakcentował doniosłość i wagę continuum narodowej i państwowej tożsamości Bronisław Komorowski.

Debata ma wydatnie przyczynić się do polepszenia całokształtu misji nauczycielskiej i pomyślnego przebiegu reform systemu nauczania historii. Jak powiedział Bronisław Komorowski: Trzeba szukać - i sądzę, że w tę stronę poszły prace autorów reformy - uczenia tylko wybranych treści, tak pomyślanych, by młody człowiek, jak najlepiej rozumiał procesy i wartości decydujące o obrazie naszych dziejów.

Debatę uświetnili swoją obecnością m.in.: Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Klimczak oraz Doradca Prezydenta RP prof. Tomasz Nałęcz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

red
 • red
 • 17.04.2012 09:10

To muzeum powinno łączyć zbrodnie i zaniechania Platformy - połączone wraz ze zbrodniami komunizmu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 17.04.2012 08:42

niech otworzy muzeum zbrodni Tuska i żydowskiej PO,co oni zrobili z przemysłem,ile ludzi umarło bo zabrakło leków,ilu pójdzie na bruk dzięki żydowskim właścicielom kamienic.Komor. jesteś hipokrytą .

Komentarz został ukrytyrozwiń
W.Brzoza
 • W.Brzoza
 • 17.04.2012 01:04

Powiem tak...jako Prezydentowi RP...weż sie Pan za robotęktóra spowoduje,ze polakom będzie sie żyło lepiej,bezpieczniej i i na wyższym poziomie.Jesteśmy w UNii niech unijne standarty obowąiązują nie tylko pensje polityków,premiera i prezydenta ale takżę lud roboczy.Odpowieidziałność rówież takowa dla wszystkich.Jako obywatelowi RP....jesteś Pan Luśnia,cudak,gawędziasz,gajowy,ministrant oderewany od życia przeciętnegoi Polaka...weieszPan ile pŁaci się Zus co miesią a ile Krus,czy Wiesz PaN ile kosztuje kilowat a ile metr sześcienny gazu lubv wody?Sądze,że jesteś Pan cienias w tych sprawach,to powiedz mI Pan jak PaN MOŻESZ BYĆ rZECZNIKIEM MOICH BIEDNYCH,POLSKICH,ROBOTNICZYCH SPRAW? NO JAK pAN MOŻESZ? A PAN Z UPOREM MANIAKA CHCE ZBUDOWAĆ MUZEUM ZBRODNI KOMUNISTYCZNEJ,,, A LECZ SIE pAN SAM,NAJLEPIEJ ZA SWOJE PIENIĄDZE A NIE PODATNIKÓW.w SOCJALIŻMIE,KTÓTY pAQN DZISIAJ OPLUWASZ ZDOBYŁEŚ PAN WYKSZTAŁCENIE,ZA DAWRMO...ZA DARMO. PODKREŚLMY TO...ZA DARMO.DZISIAJ NIECH PAN SPROBUJE ZDOBYĆ COŚ ZA DARMO......ZYCZE OWOCNYCH ZDOBYCZY.NO I ZA SOCJALIZMU NIE BYŁO PREZYDENTA (MOŻĘ NA POCZATKU PRL BYŁ) I NIE TRZEBA BYŁO GO WPISYWAĆ W KONSTYTUCJE.....JAKIE SĄ EFEKTY,,DRUGIWIDZIECIE PAŃSTWO SAMI...jEDEN POLECIAŁ,,,,NIE WRÓCIŁ,DRUGI NIE POLECI,BO DOKĄD?DO MUZEUM ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 16.04.2012 21:11

Pomysł wspaniały...Powstanie niedochodowy zakład pracy dla weteranów marksizmu i leninizmu.A polaczki...nach Dojczland,...

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
 • max
 • 16.04.2012 20:53

Już widzę to " Muzeum " stworzone przez post komunę i agenturę moskiewską hihihihi.

Bilety powinni sprzedawać dawni UBOLE!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 16.04.2012 20:45

Bardzo dobry pomysł . Trzymam kciuki aby się udało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 16.04.2012 20:13

.........a szefem tego Muzeum powinien zostać Czesław Kiszczak!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.