Facebook Google+ Twitter

Prezydent Komorowski na Wybrzeżu. Mówił o Grudniu 1970, a tłum buczał

Od 16 grudnia trwają uroczystości z okazji 40. rocznicy tragicznych wydarzeń na Wybrzeżu. W piątek rozpoczęły się przed godziną 6 u stóp pomnika Ofiar Grudnia 1970. Podczas uroczystości doszło do incydentu. Przemówienie prezydenta Komorowskiego przerywało buczenie i gwizdy części zgromadzonych.

 / Fot. PAPPrezydent Bronisław Komorowski wspominał, czym były w historii Polski takie wydarzenia jak Czerwiec '56, Grudzień '70, czy wreszcie czas stanu wojennego. Prezydent wspominał, że 40 lat temu władza, która nazywała siebie "ludową", zwykłego człowieka skrzywdziła najbardziej.


- Z tego dramatu zrodziła się polska solidarność i zwycięstwo. Polska wolna, niepodległa i demokratyczna - mówił Komorowski, a jego słowa przerywały gwizdy i buczenie części zebranych.

Dopiero apel Dariusza Adamskiego, przewodniczącego Międzyzakładowej Komisji "Solidarności" Stoczni Gdynia, o "szacunek dla pamięci i instytucji państwa" uspokoił nieco zebranych.

Po południu przewidziana jest druga część uroczystości, już bez udziału głowy państwa. O godzinie 16 odprawiona zostanie msza święta, a po niej ulicami miasta przejdzie Gdyńska Droga Krzyżowa. Przed pomnikiem Ofiar Grudnia '70 odczytany zostanie apel poległych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 06.07.2011 01:23

Kan to chyba zdjęcie z legitymacji resortowej tu wstawił.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JA
 • JA
 • 07.01.2011 13:56

DO REW: wówczas strzelali do Polaków oprócz wojska i policji także pracownicy urzędu bezpieczeństwa- tej firmy w której pracowali gorliwie teściowa i teść prezydenta Komorowskiego!

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
 • re
 • 18.12.2010 10:49

Polak to jednak potrafi-spartolić wszyściutko.Nawet potrafią spartolić taką uroczystość.Gdzie jest w tym wszystkim pamięć o ofiarach?Oczywiście nie ma dla nich miejsca.Za to jest miejsce na łamach gazet,wiadomości TV i forach internetowych dla kilku "buczaczy".Zamęt i robienie we własne gniazdo-to jest środowisko naturalne Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 18.12.2010 10:42

No tak, ja nad stanem kultury osobistej pana Kolebuka też ubolewam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 18.12.2010 10:41

A skąd pan brodacz wie, co to jest kłamstwo, skoro to, co on gada, to tylko słowa, słowa, słowa...
I skąd ten cytacik, słoneczko?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Walkowiak, Pani już nie manipuluje... Pani po prostu kłamie:-( Ładnie to tak?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
 • Stefan Kap
 • 17.12.2010 20:31

I nie dziwię się, że buczeli. Przecież teraz też ludzie giną, co prawda nie od kul ale gorzej, bo od mrozu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem wewnętrzny bunt jaki rodzi się w człowieku po wysłuchaniu słów pana prezydenta Komorowskiego. Nie analizuje się słów w oderwaniu od czynów. Nie można tak sobie mieszać w tyglu historii: czerwiec, grudzień i znów grudzień, władza ludowa skrzywdziła zwykłego człowieka a teraz przyszły czasy rządów PO tzn. doszliśmy do demokracji. A czyny pana prezydenta wskazują na coś zupełnie innego innego: nie życzy się śmierci urzędującemu prezydentowi a pan prezydent życzył - link dla odświeżenia pamięci: http://www.youtube.com/watch?v=86GcCrR4R_s&feature=player_embedded.
Nie zaprasza się do RBN ministra obrony narodowej z 1070 roku i twórcy stanu wojennego ganiąc przy innej okazji za skrzywdzenie zwykłych ludzi. Nie mówi się o demokracji, kiedy wyrzuca się modlących ludzi spod krzyża. Teraz mamy demokrację bo "prezydent gdzieś poleciał i wszystko się zmieniło", trzeba przywrócić godność twórcom stanu wojennego , kto miał żebra połamane to miał, to było dawno, teraz jest demokracja więc generała zapraszamy do RBN a młodzież i tak nie wie o co chodzi, więc wymieszamy całą historię, zrobimy z niej papkę i będzie dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kolebuk, bardzo przepraszam, ale dlaczego usunął Pan komentarze Pana Pawła Paziaka i Zdzisława Maca? Przecież wyrazili tylko swoje odczucia, z którymi potem wiele osób się zgodziło. Pan Paziak napisał: "Brakowało tylko Jaruzelskiego składającego kwiaty pod pomnikiem. I całej "elity" SLD oraz PO, która grzecznie rozgrywa farsę pod nazwą wolna i sprawiedliwa Polska. Żeby was szlag trafił." Na to pan Mac odpowiedział, że mu dziękuje za ten wyrażający jego odczucia komentarz.
Musi Pan usunąć jeszcze komentarze p. Kożminskiego, Ramarka, łobywatela, i mój oczywiście. Wtedy będzie kultura.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.12.2010 18:56

Wizytówką człowieka jest między innymi jego kultura osobista - z wyrazami ubolewania nad stanem kultury osobistej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.