Facebook Google+ Twitter

Prezydent Komorowski przyjął delegację skautów i harcerzy

Mija drugi dzień wizyty w Polsce kierownictwa światowego skautingu. Delegacja przybyła na zaproszenie ZHP, który w 2023 roku chce zorganizować w naszym kraju światowe Jamboree. Dzisiaj skauci i harcerze spotkali się z prezydencką parą.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykPrezydent Bronisław Komorowski z małżonką spotkali się w czwartek z Sekretarzem Generalnym Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM) Scottem Teare'em oraz dyrektorem ds. rozwoju WOSM Goeranem Haegerdalem - podała na swojej stronie Kancelaria Prezydenta. Z wcześniejszych doniesień wiemy, że Związek Harcerstwa Polskiego stara się o organizację w 2023 roku światowego zlotu skautów, tzw. Jamboree.

Pomysł na Jamboree "rzucił" twórca skautingu generał lord Robert Baden-Powell. Jamboree to odbywające się co cztery lata zloty organizacji skautowych z całego świata, skupionych w Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM). Z polskich organizacji należy do niej ZHP. Zjazdy odbywają się w różnych krajach. Najbliższe Jamboree odbędzie się za rok w Japonii.

 / Fot. Materiał organizatoraW miniony wtorek (20 maja) Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie gwarancji rządowych dla kandydatury ZHP do organizacji w Polsce Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku. RM zapowiedziała także, że wesprze zapowiedziany wcześniej Zlot ZHP w 2018 roku oraz Europejskie Jamboree Skautowe, tzw. Eurojam w 2021 roku.

W ciągu dwudniowej wizyty w Polsce, Scott Teare i Göran Hägerdal spotkali się z instruktorami ZHP i opowiadali o działalności WOSM. Spotkali się także z prezesem Polskiej Rady Biznesu Zbigniewem Niemczyckim, szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jackiem Cichockim, podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Maciejem Klimczakiem oraz Tadeuszem Sławeckim. Rozmowy toczyły się wokół ewentualnej organizacji w Polsce 25. Światowego Jamboree Skautowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.