Facebook Google+ Twitter

Prezydent Komorowski razem z PiS w sprawie UE?

Prezydent Komorowski nie zgadza się z wizją Unii Europejskiej rządu Donalda Tuska. Komorowski krytykuje pomysł federacyjny Radosława Sikorskiego i staje po stronie tych, którzy uważają, że UE powinna funkcjonować jako wspólnota państw narodowych.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykBez względu na to czy się wierzy w smoleński zamach czy nie, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jedną z głównych przyczyn katastrofy smoleńskiej, była walka na śmierć i życie pomiędzy premierem Tuskiem i prezydentem Kaczyńskim, o prymat w polskiej polityce zagranicznej.

Platforma Obywatelska często powoływała się na paragraf z polskiej konstytucji, który mówił, o tym, że prowadzenie polityki zagranicznej, leży w gestii rządu. Donald Tusk chciał, żeby Lech Kaczyński, w imię dobra Polski wyrzekł się, prowadzenia ambitnej polityki i ograniczył się do pełnienia funkcji dekoracyjnej.

Prezydent Kaczyński nie chciał się na to zgodzić i mogliśmy obserwować tego konsekwencje - żałosną walkę o krzesło, nieprzyznanie Kaczyńskiemu samolotu, traktowanie go, jako mało znaczącego polityka, drugiej kategorii. Dramatyczny finał tej rozgrywki nastąpił w Smoleńsku.

Polacy wybierając na urząd, prezydenta Bronisława Komorowskiego liczyli na to, że Komorowski jako były polityk PO będzie potrafił porozumieć się z Donaldem Tuskiem i odrzuci awanturniczy styl swojego poprzednika.

Może być jednak inaczej, ponieważ Komorowski tak jak Kaczyński nie zamierza godzić się na drugoplanową rolę, jakiej oczekuje od niego Tusk. Prezydent Komorowski podczas Debaty Europejskiej w Pałacu Prezydenckim, stanął de facto, po stronie PiS w sporze o przyszłość Unii Europejskiej: "Forsowanie europejskiego federalizmu to przepis na europejską awanturę" - powiedział

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

red
  • red
  • 09.05.2012 17:29

Na www.niezależna .pl można zobaczyć film o Tusku i Komorowskim .... i kim ci dżentelmeni są!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katoliczka
  • Katoliczka
  • 09.05.2012 17:04

@Radosławie kowalski.Mam dla ciebie temat.Obejrzyj to i napisz obiektywnie , tak po katolicku.

Film dokumentalny o Tadeuszu Rydzyku - zobacz!


http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 09.05.2012 16:03

Sikorski wziął 10 kilo kaszanki i 10litrów wódki oraz okrągły składany stolik i poleciał do Birmy ,by powielić Magdalenkę! Nie tedy droga drogi ministrze .... Birma to nie Polska , to mimo wszystko cywilizowany kraj. Tam nie ma przekrętów, tak jak w Polsce - winny idzie siedzieć! To tylko w Polsce, komuchy i reszta są ponad prawem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"walka na śmierć i życie pomiędzy premierem Tuskiem i prezydentem Kaczyńskim"?
"Dramatyczny finał tej rozgrywki nastąpił w Smoleńsku"? - Czemu czuję się jakbym czytał "Fuckt"?

Zabawne jest dla jak wielu osób można być tylko za albo przeciw. Czy jeśli nie popieram prywatyzacji wszystkiego jestem zwolennikiem PiS? Czy jeśli nie popieram specjalnych warunków dla tv Trwam jestem zwolennikiem PO? Jeśli chciałbym mieć państwo oddzielone od kościoła to popieram RP? A jeśli mam te trzy cechy naraz to czyim jestem zwolennikiem? Trzech partii naraz? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju z tym "bacą" to się Panu udało i tak trzymać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.