Facebook Google+ Twitter

Prezydent Komorowski rozmawiał z Janukowyczem o Tymoszenko

Jak informuje Radio Svoboda Wiktor Janukowycz został bardzo mocno skarcony za aresztowanie byłej premier Julii Tymoszenko.

Jak informuje w swej korespondencji z Warszawy Jurij Sawycki, zatrzymanie byłej ukraińskiej premier może być przyczyną poważnego impasu w negocjacjach o umowie stowarzyszeniowej Ukrainy z UE.

Dlatego, jak uważa Sawycki - Janukowycz musi szukać wyjścia z trudnej sytuacji po aresztowaniu Tymoszenko. Dziennikarz spekuluje również o innych powodach przyjazdu ukraińskiej głowy państwa do Warszawy. I jak dodaje - jedną z przyczyn może być właśnie aresztowanie Tymoszenko.

W swojej korespondencji Jurij Sawycki przytacza także reakcje strony polskiej na wizytę Janukowycza.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski napisał na Twitterze, że jest to dowód na to, że Polska konsekwentnie realizuje szeroką politykę w obszarze Europy Środkowo - Wschodniej.

Ma to być więc swoisty "policzek" dla opozycji, która nieustannie zarzuca szefowi polskiej dyplomacji, że niemal nieustannie - wschód Europy utożsamiany jest z Rosją.

Z kolei Jerzy Pomianowski podkreśla, że ​​Zachód jest zaniepokojony sytuacją związaną z procesem Julii Tymoszenko. Doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, Roman Kuźniar w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" o aresztowaniu byłej premier mówi wprost:

-Wraz z aresztowaniem Julii Tymoszenko może zostać zablokowany proces podpisywania umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z Unią Euroejską. Podobnie uważa też Łukasz Adamski z Instytutu Spraw Międzynarodowych, co więcej, uważa on, że aresztowanie Tymoszenko stanowi ogromny cios zarówno dla ukraińskiego prezydenta jak i wizerunku całej Ukrainy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Czytajac ten artykul nasuwa mnie sie, choc niewypowiedziane ale w podtekscie czytam: ze najlepiej by bylo gdyby wschodnia granica Polski siegala az pod Ural a poludniowa graniczyla z Morzem Czarnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakoś w poprzedniej kampanii wyborczej 2004 roku kryminalista o ksywie "Cham"ogłosił swoje motto życiowe,zwracając do wiernych zwolenników "Downbassu",że "Donbas porożniak nie gonit".Po polsku to brzmi tak,że Donbas nie robi nic na próżno.Chyba pan Komorowski ma jakiś wspólny interes z obywatelem Janukowyczem,ale kto to wie?Pożyjemy-zobaczymy.A co do bajeczki na sen o
o stowarzyszeniu Ukrainy z Unią Europejską,to z nimi znakomicie występował były prezydent Juszczenko,zgodnie z jego obiecankami Ukraina już musiała być w Unii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
don donek
  • don donek
  • 01.09.2011 14:59

pan Kaczyński w Brukseli gdy dopiąłał swego ,do zdjąc śmiało w PIERWSZYM szeregu stanął , pojechał do Gruzii w czasie inwazii rosyjskiej i śmiało tamtejszych osłonił .A obecny lokator Pałacu Prezydenckiego w Brukseli w drugim szeregu , przygarbiony (?)... pan Sikorski chciał coś z Białorusia zrobić , a tu nawet i on osobiście polska prokuratura sie podłożyli Lukaszence .

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 31.08.2011 19:11

polityka kaczynskiego to kompletne fiasko unikanie trudnych tematow lekceważenie polskich rodzin ofiar rzezi na wołoszczyżnie omijanie brukseli złe stosunki z niemcami anormalność w unii no słowem fotyga ośmieszała polske na świecie sikorski juz to co nieco wyprostował i liczy sie na arenie międzynarodowej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sikorski znowu się ośmiesza. Zasługi Lecha Kaczyńskiego dot.polityki wschodniej zaczął zawłaszczać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
don donek
  • don donek
  • 31.08.2011 09:28

jak w tytule :... rozmawiał ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.