Facebook Google+ Twitter

Prezydent Komorowski zaprasza partie, a prezes Kaczyński odmawia

Dobrym zwyczajem stało się, że prezydent RP w istotnych sprawach dla państwa i obywateli konsultuje decyzje z przedstawicielami partii, będących w Sejmie. Na piątek prezydent zaprosił reprezentantów wszystkich partii m.in. w sprawie rynku pracy i polityki prorodzinnej.

Pałac Prezydencki poinformował, że 1 czerwca o godzinie 9 prezydent RP Bronisław Komorowski spotka się z przedstawicielami wszystkich partii, będących w polskim parlamencie. Prezydent będzie z nimi rozmawiał m.in. na temat przyszłości rynku pracy, zabezpieczenia socjalnego i polityki prorodzinnej Polaków. Rzecznik prezydenta powiedział, że w sprawie reformy emerytalnej prezydent prowadzi konsultacje "już tylko z prawnikami", więc jutrzejsze spotkanie z liderami partii nie jest przedmiotem tych konsultacji.

Zawrzało w obozie PiS. Prezes Kaczyński, który zabiegał o spotkanie z prezydentem Komorowskim, chciał go przekonać, aby nie podpisał przejętej przez parlament, reformy emerytur z pracą do lat 67. Gdy na dodatek wyszło, że prezydent ma się spotkać z wszystkimi szefami ugrupowań politycznych w parlamencie, prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że na takie spotkanie nie pójdzie.

Rzecznik PiS Hofman z dumą mówił w RMF FM, że prezydent Bronisław Komorowski będzie rozmawiał w piątek o godz. 9, z prezesem PiS Kaczyńskim, o nowej ustawie emerytalnej. Prezydent – według rzecznika Hofmana - odpowiedział na apel prezesa. I jak dodał – PiS wierzy, że "wysłucha racjonalnych argumentów" prezesa.

Będąc dobrej myśli, prezes Jarosław Kaczyński wezwał wieczorem prezydenta Komorowskiego, do niepodpisania ustawy, która podwyższa wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67. lat oraz złożył deklarację, że jest gotowy do rozmowy i przedstawienia argumentów prezydentowi w zbytecznych zmianach systemu emerytalnego. Po tym, jak poszła w świat informacja, że prezydent Komorowski spotka się z przedstawicielami wszystkich partii, a nie z prezesem PiS – kazał odwołać swoją obecność w Pałacu Prezydenckim. Przejdzie za to pod Pałac w dniu otwarcia Euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

StyleOnTheRun
  • StyleOnTheRun
  • 31.05.2012 23:18

http://polishsausydz.blogspot.com

Tyle mam do powiedzenia :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piąteczka, ale zostawię to bez komentarza :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.