Facebook Google+ Twitter

Prezydent Komorowski zreformuje samorządy?

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział dziś, że wkrótce przedstawione zostaną propozycje zmian w samorządowej ordynacji wyborczej, zakładające m.in. wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych do rad gmin i powiatów.

Prezydent Bronisław Komorowski / Fot. Jacek Turczyk, Creative Commons Attribution 2.0, commons.wikimedia.orgPrezydent Bronisław Komorowski wziął dziś udział w spotkaniu zespołu "Samorząd Terytorialny dla Polski", działającego w ramach Forum Debaty Publicznej. Tematem dzisiejszego spotkania była m.i. kwestia wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w lokalnych samorządach.

Zgodnie z deklaracją prezydenta, jego kancelaria wkrótce przedstawi stosowne propozycje zmian, jakie miałyby być wprowadzone w samorządowej ordynacji wyborczej. Podkreślił, że do swoich pomysłów będzie chciał przekonać wszystkie opcje polityczne.

Według prezydenta Komorowskiego, ostatnie wybory samorządowe pokazały, że to partyjne listy wyborcze decydują o szansach nawet bardzo dobrych kandydatów. "Stąd moje marzenie o tym, by przekonać wszystkie środowiska polityczne do tego, aby zechciały uznać, że samorząd, szczególnie na poziomie gminnym, powiatowym, to powinna być szansa wybierania w dużo większym stopniu ludzi, a nie list partyjnych" - oświadczył Bronisław Komorowski, cytowany przez serwis Prezydent.pl.

Pakiet nowych przepisów, wprowadzających zmiany w reformie samorządowej przedstawiony zostanie najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

zen obiusz
  • zen obiusz
  • 03.08.2011 11:14

Proszę....jak można POmyśleć o zreformowaniu samorządów.........tylko dlaczego tak póżno panie prezydencie ? !! Przecież ci ludzie w samorządach zostali wybrani przez te partyjki PIS i PO . A ludzie którzy zrobili by o wiele więcej zostali POprostu odsunięci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech zreformuje. Czas najwyższy! Póki co, tu i ówdzie mamy do czynienia z kacem powyborczym...
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto też spojrzeć na coś świeżego:
http://www.jow.pl/blog/jerzyprzystawa/memorandum-dla-prezydenta-rp.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 02.12.2010 08:00

Kto mu to przegłosuje?Pomysły typu;głupiemu na uciechę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można zajrzeć też tu:
http://www.jow.pl/blog/jerzyprzystawa/list-z-kancelarii-prezydenta-rp-i-odpowiedz.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale wcześnie spalił 700 tysięcy głosów za całościową reformą systemu wyborczego, które sam zebrał.
A jeśli ktoś ciekawy więcej, to proszę zajrzeć na blog prof Jerzego Przystawy lub inne na stronie JOW (http://www.jow.pl/), gdzie można znaleźć odpowiedź na prezydenckie wystąpienie.
O rzeczywistej walce z samorządami mówi cała historia naszej "demokratycznej" samorządności. Ograbiana ze środków i zarzucana coraz nowszymi pomysłami, ograbiana przez ważne w samorządach lokalne prerogatywy. To rzeczywiście czas na wspaniały medialny temat dla PO, by za chwilę zaserwować kolejnego kopa.
A może by tak podjął starania dla oddania choć części kasiory dla dołów. To byłyby realia a nie upokarzający szum medialny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.