Facebook Google+ Twitter

Prezydent Kropiwnicki - przegrany, który wygrał?

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, choć formalnie przegrał w referendum, to i tak jest wygranym.

Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki (z lewej) pikietuje przed Sejmem RP w sprawie projektu o ustanowieniu święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy. / Fot. PAP/Paweł SupernakPrezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński jest zdania, że prezydent Kropiwnicki wygrał referendum w Łodzi. "Wygrana Jerzego Kropiwnickiego polega na tym, że większość łodzian nie poszła do urn" (w referendum wzięło udział 22 proc. uprawnionych - przyp. autora).

Zdaniem Prezesa PiS, należy wyciągnąć wnioski na przyszłość i stworzyć mechanizmy, które pozwolą w skrajnych sytuacjach odwołać prezydenta. "Bezsens całego referendum polega na tym, że jest dość blisko do wyborów samorządowych" - stwierdził Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Kaczyński przekonywał też, że zarzuty dla prezydenta Łodzi miały bardzo ogólny charakter. "Prezydent Kropiwnicki się nie podoba, a to jest człowiek, który dla Łodzi bardzo wiele zrobił. Dzisiaj już trzeba użyć czasu przeszłego i bardzo tego żałuję".

Prezydenta Jerzego Kropiwnickiego zastąpi komisarz wyznaczony przez premiera Donalda Tuska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Prawie 80% mieszkańców łodzi nie skorzystała ze swych uprawnień obywatelskich,widać nie dorośli do demokracji i nie mają poczucia obywatelskiego obowiązku. W późniejszym czasie będą wygadywać to i owo o całej sprawie. Gdzie się podziały całe ugrupowania polityczne i ich zwolennicy, [nie było nawoływań z ambon i RM ] wszystek towarzystwo siedziało w domach zamiast przy urnie wyborczej.
Jaro K nic konkretnego nie powiedział to jest jego standard te same słowa te same gesty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie też wydaje się, że jedną z najważniejszych rzeczy jakie dało to referendum to "realna" władza i wiara w to, że złych gospodarzy miast można odwołać, może ich następcy, będą bardziej pracowici i rozsądni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze że ludzie mają mocny atut w postaci kartki wyborczej,Częstochowa,Łódź .....aby tylko uwierzyli,że władza może być usuwana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rafale - nie popieram ani PO ani SLD - referendum to rodzaj OCENY PRACY itd. PiS może zorganizować podobne referendum we WROCŁAWIU - jestem ciekaw jak mieszkańcy zagłosują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa lektura - Marku. Nie powiem. Dziękuję za link. Utrwaliłam sobie tę wiedzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> http://kropiwnicki.com/

to nie są żadne zarzuty. To rzeczy, które zdarzają się w wielu innych miastach. Powiedzenie, że prezydent musi odejść, bo brudne są kamienice lub autobusy, to powiedzieć raczej, że mieszkańcy nie maja pojęcia, co mówią oraz źle kierują uwagi. Po pierwsze, za czystość kamienic odpowiadają administracje, a zwłaszcza mieszkańcy, a tramwajami wszystkimi, jeżeli w ogóle jakimś, nie jeździ Kropa tylko, ci którzy rąk nie myją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam trochę wrażenie, że skopaliśmy leżącego... odszedł by w niesławie za kilka miesięcy, a tak... no ale może to chwilowy przypływ uczuć z mojej strony (oO)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak ktoś ma jakieś wątpliwości, czy prezydent zasłużył na odwołanie, czy "zarzuty miały ogólny charakter", to zapraszam na stronę: http://kropiwnicki.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żałośnie relatywistyczna wypowiedź Kaczyńskiego - zresztą nie pierwszy raz mówi o zwycięstwie przegranych. Wcześniej mówił tak o swojej frakcji, która przegrała wybory parlamentarne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.