Facebook Google+ Twitter

Prezydent Lech Kaczyński bez rządowych instrukcji?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-05 22:53

Szef Kancelarii Prezydenta oświadczył, że Lech Kaczyński nie otrzymał od rządu instrukcji przed szczytem NATO. Według przedstawicieli rządu, instrukcja ta miała dotyczyć stanowiska prezydenta w czasie rozmów o powołaniu nowego sekretarza generalnego Paktu.

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki powiedział w telewizji TVN 24, że prezydent otrzymał tylko roboczą notatkę, która nie była stanowiskiem rządu ani instrukcją. Kownacki dodał, że stanowiskiem takim nie były też uwagi, które minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przekazał prezydentowi ustnie, w czasie lotu na szczyt NATO w Strasburgu.

Szef Kancelarii Prezydenta wyraził opinię, że rząd chciał skłonić prezydenta do zablokowania wyboru nowego sekretarza generalnego NATO, a potem go za to skrytykować.

Piotr Kownacki zapowiedział, że jutro zwróci się do rządu o zdjęcie klauzuli poufności z notatki z rozmowy premiera Donalda Tuska z premierem Danii, Andersem Foghem Rasmussenem. Zdaniem Kownackiego, z notatki wynika, że Rasmussen miał prawo uważać, że Polska popiera jego kandydaturę na szefa NATO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.