Facebook Google+ Twitter

Prezydent Lech Kaczyński ma nowego szefa ochrony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-28 12:34

Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu został przydzielony funkcjonariusz, który będzie pełnił obowiązki jego szefa ochrony. Rzecznik Biura Ochrony Rządu Dariusz Aleksandrowicz powiedział, że funkcjonariusza wskazał Krzysztof Olszowiec - szef prezydenckiej ochrony, który został zawieszony na czas postępowania dotyczącego niedzielnego incydentu w Gruzji.

Lech Kaczyński zaakceptował tę kandydaturę - wyjaśnił Aleksandrowicz. Podkreślił również, że BOR ma obowiązek przez cały czas chronić najważniejsze osoby w państwie.

Decyzja o zawieszeniu Olszowca miała związek z incydentem, do którego doszło w ostatnią niedzielę podczas wizyty Lecha Kaczyńskiego w Gruzji. W pobliżu granicy z Osetią Południową kolumna samochodów z prezydentami Polski i Gruzji została zatrzymana. Padły strzały z broni maszynowej.

Rzecznik BOR wyjaśniał, że decyzja o zawieszeniu Krzysztofa Olszowca spowodowana jest względami natury technicznej. Chodzi o to, aby podpułkownik Olszowiec mógł udzielić wyjaśnień w prowadzonym przez BOR postępowaniu i mógł się stawiać na wezwania prokuratury bez kolizji ze służbowymi obowiązkami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.