Facebook Google+ Twitter

Prezydent Lech Kaczyński po szczycie w Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-07 17:48

Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że nieformalny szczyt Unii Europejskiej w Brukseli służył wypracowaniu jednolitego stanowiska Wspólnoty w sprawie kryzysu na rynkach finansowych. Zostanie ono zaprezentowane na zaplanowanym na 15 listopada światowym szczycie w Waszyngtonie. Unia przyjęła w Brukseli wspólną deklarację w sprawie kryzysu.

Prezydent wyraził przekonanie, że przyjęte ustalenia zwiększą bezpieczeństwo sektora finansów. Lech Kaczyński poinformował, że wspólny dokument dotyczy takich elementów jak między innymi: zwiększenie roli Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz zwiększenie nadzoru nad działalnością bankową przede wszystkim przez zaostrzenie kryteriów ostrożnościowych.

Lech Kaczyński dodał, że poinformował unijnych przywódców, że polski rząd przyjął plan wejścia do strefy euro. Według niego, "nie spotkało się to z żadną reakcją".

Lech Kaczyński mówił też, że na szczycie rozmawiano o Gruzji. Jako pierwszy poruszył ten temat prezydent Litwy. Odpowiedział mu - według relacji Lecha Kaczyńskiego - prezydent Francji Nicolas Sarkozy, twierdząc, że Rosjanie wywiązali się z porozumień. Wtedy głos zabrał polski prezydent, który zgodził się, że nastąpiło zawieszenie broni, ale nastąpiła też faktyczna aneksja przez Rosję Abchazji i Osetii Południowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.