Facebook Google+ Twitter

Prezydent Lech Kaczyński raptem stracił dobry humor

Żadne kumoterskie, rodzinne związki nie mają prawa przesłonić obowiązków, jakie ma prezydent wobec nas – swojego elektoratu.

Dawno, dawno temu moje dzieci były małe (któż by w to uwierzył?). Jak znaczna część dzieci miały trudności z wymawianiem literki „r”. Zabawiłem się wówczas w domorosłego logopedę. Układałem dzieciarni śmieszne, króciutkie rymowanki, w których każde słowo zawierało literkę „r”. Dzieci powtarzały wierszyki, zaśmiewając się do łez. W końcu opanowały trudną sztukę wymawiania „r”.

Wczoraj prezydent Kaczyński odbył szereg konsultacji (negocjacji) z liderami partii politycznych, namawiając ich do współpracy w tworzeniu i poparciu rządu jego brata. Rekordowo krótkie spotkanie odbył nasz prezydent z Donaldem Tuskiem. Lider PO zwrócił się do prezydenta z apelem, aby ten powstrzymał premiera Jarosława Kaczyńskiego od używania języka, który rujnuje polskie życie polityczne. Aby (Jarosław Kaczyński) przeprosił tych wszystkich Polaków, a także polityków, których od kilkunastu godzin obraża w sposób nieprzykładny. Lider PO przedstawił prezydentowi pogląd swojej partii, w myśl którego „premier Jarosław Kaczyński stracił zdolność panowania nad sytuacją, a także nad samym sobą ”. Tusk poinformował, że zwrócił się także do prezydenta, aby wpłynął nad dymisję premiera.

Wytłumaczę teraz czemu ma służyć wstęp o moich dzieciach. Jeden z wierszydeł logopedycznych brzmiał: W cyrku Abra Kadabra harmider, rwetes rumor, nosorożec na trapezie, raptem stracił dobry humor .

Przypomniał mi się ten wierszyk w kontekście reakcji prezydenta Kaczyńskiego na apel DonaldaTuska. Prezydent zareagował jak nosorożec – raptem stracił dobry humor. Wypowiedział słowa bardziej niż zdumiewające. Tak opowiadał o tym Donald Tusk: Jak stwierdził prezydent, ewentualne zwycięstwo PO będzie oznaczało, że przyszły rząd będzie rządził wyłącznie przy pomocy rozporządzeń. Tłumacząc to na język polski, pan prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że w przypadku, kiedy nie będzie rządził jego brat Jarosław Kaczyński, on - jako prezydent - nie będzie akceptował żadnych rozstrzygnięć ustawowych Sejmu.

 

Zdumienie odebrało mi mowę. Takie słowa wypowiada mój prezydent? Bezsens i bełkot mojego wierszydełka w porównaniu ze słowami prezydenta nie da się nawet porównać.

Panie Prezydencie! Przypominam Panu nieśmiało acz stanowczo, że został Pan wybrany naszymi głosami po to, żeby nam służyć. Zamach na demokrację, jaki Pan zapowiedział, nijak się ma do społecznej służby, jaką jest Pan obowiązany pełnić. Pańskim obowiązkiem jest współpracować z parlamentem. I żadne kumoterskie, rodzinne związki nie mają prawa przesłonić obowiązków, jakie ma Pan wobec nas – swojego elektoratu.

Stanowczo domagam się, żeby przypomniał Pan sobie, czym jest demokracja i jakie ma Pan obowiązki. Proszę również nie narażać nas na wysłuchiwanie zdań podobnych tym, które wypowiedział Pan wczoraj do Donalda Tuska. Chyba, że lider PO skłamał cytując Pana słowa. Jeżeli tak było, to domagam się przykładnego ukarania osoby, która wystawiła Panu najgorsze z możliwych świadectw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Taak. Politycy częściej powinni czytać teksty Andrzeja (przepraszam, że po imieniu, ale ponoć taki tu panuje savoir-vivre), ale ogólnie gazety, czasopisma, teskty w internecie. Odnoszę wrażenie, że chwili obecnej żyją w jakimś politycznym matriksie, w innym świecie, a czytają tylko teksty przychylne dla siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Redakcjo, zrobicie coś, żeby ten tekst trafił na biurko prezydenta? Może poprzez Macieja Łopińskiego? Andrzej ... a zresztą nie będę już więcej pisała peanów dotyczących Twoich tekstów, bo jeszcze sodowa Ci uderzy i też przestaniesz cokolwiek rozumieć :) :) Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.