Facebook Google+ Twitter

Prezydent Lech Kaczyński: Ten rok, który minął był rokiem niełatwym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-31 21:33

Prezydent Lech Kaczyński w noworocznym orędziu do narodu określił mijający rok jako trudny, w którym musieliśmy przede wszystkim zmagać się z kryzysem gospodarczym.

Prezydent Lech Kaczyński / Fot. www.prezydent.plLech Kaczyński pogratulował Polakom wysiłku i optymizmu, dzięki któremu nasz kraj najlepiej poradził sobie z kryzysem. Prezydent zaznaczył, że rozwój był wolniejszy niż w ubiegłych latach, ale jednak cały czas nasz kraj się rozwijał. Lech Kaczyński przypomniał, że jesteśmy w najlepszej sytuacji gospodarczej wśród państw Unii Europejskiej.

Prezydent podkreślił, że nadchodzący 2010 rok to czas wielkich rocznic. Będziemy obchodzić między innymi 600. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem, 90. rocznicę Cudu nad Wisłą i 30.rocznicę powstania "Solidarności". Lech Kaczyński ma nadzieję także, że w przyszłym roku doczekamy się beatyfikacji papieża Jana Pawła II oraz księdza Jerzego Popiełuszki.

Prezydent wyraził także nadzieję, że w nadchodzącym roku będziemy stale zmniejszać nasz dystans wobec najbardziej rozwiniętych krajów Europy i zwiększymy naszą pozycję na arenie międzynarodowej.

Lech Kaczyński życzył rodakom zdrowia, szczęścia rodzinnego, sukcesów w pracy i dumy z naszej Ojczyzny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobrą rzeczą jest podkreślanie przez Prezydenta ważnych uroczystości, które niosą ze sobą wartości duchowe jak patriotyzm, wiara religijna. Może i prezydent nie jest doskonały, to jednak nie zawodzi pod względem pamięci historycznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.