Facebook Google+ Twitter

Prezydent Lech Kaczyński: Trzeba budować nowy patriotyzm

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-11 12:58

Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że trzeba budować nowy patriotyzm, który będzie patrzył w przyszłość, ale pozostanie zakorzeniony w pamięci. W przemówieniu, wygłoszonym podczas uroczystej odprawy wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, prezydent dodał, że częścią nowego patriotyzmu jest walka o należne miejsce Polski w Europie.


Lech Kaczyński powiedział, że Europa stoi przed eksperymentem, jakim jest wprowadzenie w życie traktatu lizbońskiego. Dodał, że Polsce odpowiada interpretacja traktatu zakładająca, iż Unia Europejska jest związkiem niepodległych państw. - Nikt w Polsce nie zgodzi się, by w szkołach nie wieszać krzyży - podkreślił Lech Kaczyński.

Prezydent przypomniał, że naród polski nigdy nie zrezygnował z niepodległości. Nie uda się pozbawić niepodległości dużego narodu, jakim jesteśmy - powiedział prezydent. Lech Kaczyński podkreślił, że Polska odzyskała niepodległość, gdyż podjęła o nią walkę.

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza dokonano uroczystej odprawy wart. Odczytano też Apel Pamięci ku czci wszystkich, którzy walczyli o niepodległość - uczestników powstań narodowych, wojny 1920 roku, żołnierzy drugiej wojny światowej, ofiar hitleryzmu i komunizmu, a także poległych uczestników misji wojskowych za granicą.

Honorowym gościem uroczystości jest prezydent Litwy Dala Grybauskaite. W uroczystej odprawie wart uczestniczą też premier Donald Tusk, ministrowie spraw zagranicznych i obrony, przedstawiciele parlamentu i korpusu dyplomatycznego, a także kombatanci i harcerze. Na Plac Piłsudskiego przybyły też pododdziały w historycznych mundurach różnych formacji Wojska Polskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.