Facebook Google+ Twitter

Prezydent Lech Kaczyński udał się do Nowego Jorku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-23 10:45

Prezydent weźmie udział w 63. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Będzie mówił przede wszystkim o sytuacji na Kaukazie, reformie ONZ i zmianach klimatycznych.

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki poinformował, że wizyta została skrócona. "Lecimy we wtorek, wracamy w czwartek, czyli jest to właściwe skok za ocean", powiedział minister. Dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik zaznaczył, że na Forum Zgromadzenia Ogólnego Lech Kaczyński zamierza mówić przede wszystkich o Gruzji i odpowiedzialności wspólnoty międzynarodowej za to, co tam się dzieje. Tłumaczył, że Gruzja jest szczególnie dla nas ważna, ponieważ Polska, Unia Europejska i NATO bezpośrednio są zaangażowane w ustabilizowanie regionu Kaukazu. O Gruzji prezydent będzie mówił także podczas wykładu dla Stowarzyszenia Polityki Zagranicznej.

Lech Kaczyński został także zaproszony na spotkanie prezydenta George'a Busha z przywódcami krajów, które wzięły udział w misji w Iraku. Usłyszy tam słowa podziękowania za nasz udział w stabilizacji sytuacji w tym kraju.

W Nowym Jorku Lech Kaczyński spotka się także z prezydentem Ukrainy i Gruzji Wiktorem Juszczenką i Micheilem Saakaszwilim, a także z przywódcami państw bałkańskich.

W poniedziałek do Nowego Jorku poleciał szef dyplomacji Radosław Sikorski, który także weźmie udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.