Facebook Google+ Twitter

Prezydent Lech Kaczyński wręczył nominacje profesorskie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-15 16:18

Podczas uroczystości Lech Kaczyński po raz kolejny wypowiedział się przeciwko proponowanej likwidacji tytułu naukowego docenta, gdyż - jego zdaniem - jest to "czynnik mobilizujący na uczelni".

Prezydent ocenił jednocześnie, że polskie szkoły wyższe stać na większe sukcesy naukowe. Uznał, że kadra profesorska powinna kłaść większy nacisk na kształcenie następców.

Lech Kaczyński mówił również o długim czasie dochodzenia w Polsce do stopnia profesora. Również wielu nowo mianowanych profesorów uważa, że proces ten trwa niejednokrotnie zbyt długo. Jeden z nich, Milan Sokol z Uniwersytetu Macieja Bela w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji powiedział, że profesura nie powinna być ukoronowaniem i zarazem zamknięciem kariery. Jego zdaniem powinna przypaść w czasie, gdy naukowiec jest jeszcze młody, zachowuje entuzjazm i siły, by kształcić uczniów. Profesor Milan Sokol powiedział, że niejednokrotnie spotykał w świecie japońskich i amerykańskich profesorów będących po trzydziestce. Zaznaczył, że udało mu się też spotkać czterdziestolatków z polskimi profesurami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.