Facebook Google+ Twitter

Prezydent Lech Kaczyński z wizytą na Słowacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-11 22:42

Prezydent Lech Kaczyński przyleciał do Bratysławy. Jutro w słowackich Pieszczanach weźmie udział w szczycie przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej. Prezydenci Polski, Czech, Słowacji i Węgier będą rozmawiać przede wszystkim o sytuacji na Kaukazie, poinformował dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik.

Głównym tematem rozmów będą wyniki misji prezydenta Francji Nicolas Sarkozy'ego w Tbilisi i w Moskwie oraz realizacja planu pokojowego między Gruzja i Rosją. Będzie także mowa o ostatnim szczycie Unii Europejskiej dotyczącego Ukrainy.

Lech Kaczyński będzie rozmawiał także o naszym projekcie Partnerstwa Wschodniego i o wsparciu jakiego Polska i państwa regionu może udzielić państwom znajdującym się na Kaukazie, oraz Bialorusi.
Tydzień temu na spotkaniu z polskimi ambasadorami Lech Kaczyński powiedział, że w tej chwili w Grupie Wyszehradzkiej nie jest najlepiej, ze względu na odmienną politykę Węgier, a także silne napięcia między Słowacją i Węgrami.

Prezydentowi w czasie wizyt towarzyszy ambasador w danym kraju. Polską placówką w Bratysławie kieruje, w randze charge d'affaires, były minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Krawczyk. Odszedł z Kancelarii na początku ubiegłego roku po tym, jak pojawiły się informacje, że w stanie wojennym miał być tajnym współpracownikiem WSW. Po kilku miesiącach został z tego zarzutu oczyszczony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.