Facebook Google+ Twitter

Prezydent Łodzi, Jerzy Kropiwnicki, odwołany w referendum!

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2010-01-18 08:15

Jerzy Kropiwnicki przestanie być prezydentem Łodzi. Niedzielne referendum w sprawie odwołania go z tej funkcji jest ważne, ponieważ do urn poszło ponad 125 tys. łodzian czyli więcej niż wymagane 18,9 proc. uprawnionych. Za odwołaniem Kropiwnickiego głosowało ponad 90 proc. biorących udział w referendum.

 / Fot. Grzegorz Michałowski /PAPOficjalne dane będą znane dopiero w poniedziałek. Według nieoficjalnych obliczeń Miejskiej Komisji Wyborczej frekwencja przekroczyła wymagane 18,9 proc. Według danych zbieranych w ciągu godziny po zamknięciu urn przez Sojusz Lewicy Demokratycznej -inicjatora referendum - głosy oddało około 24 proc. łodzian. SLD zorganizowała specjalny wieczór wyborczy w swojej siedzibie przy ul. Piotrkowskiej. Były kanapki i sok z czarnej porzeczki.

- Jest 23,9 procent. Chyba jest dobrze. Dziś nie ma szampana. Są termosy z kawą - mówi Dariusz Joński, pełnomocnik SLD ds. referendum i jeden z jego organizatorów. - Chciałbym podziękować za poparcie naszej akcji także łódzkiej Platformie Obywatelskiej, która w ostatnich dniach włączyła się w kampanię. Proponujemy od jutra rana merytoryczne dyskusje na temat przyszłości miasta wszystkim ugrupowaniom.

Działacze PO świętowali w jednej z restauracji w Manufakturze. Swojego wieczoru referendalnego nie zorganizowali natomiast działacze proprezydenckich ugrupowań: Prawa i Sprawiedliwości oraz Łódzkiego Porozumienia Obywatelskiego.

Czytaj również: http://lodz.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Nie każdy może być tak przesadnie zakręcony i "nieomylny", a stąd tylko krok do oszołomstwa i orwellizmu.Normalności POLSKI naród potrzebuje pilnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku - widać kampania poskutkowała itd. podbne zabiegi robią wsztskie partie polityczne - PO też ma "duży" dorobek zapowiedzi i celów itd narazie kilka jest "spełnionych" ale PIS na każdym kroku im to wytyka - itd. jaka KLASA POLITYCZNA taka KAMPANIA z regóły negatywna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy jestem przykładów nieudolnego zarządzania miastem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W referendum chodziło o odwołanie prezydenta za nieudolne zarządzanie miastem, a nie wyłącznie z powodów, o których wspominali państwo z SLD. Co z tego, że budowa jakiejś fontanny nie kosztowała 16 milionów, jak twierdziło SLD, tylko 7,3 miliona, a 16 milionów cały plac.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo niezwykłą rzeczą jest powód, dla którego odwołano prezydenta. Sąd stwierdził, że większość zarzutów podnoszonych przez SLD jest fałszywa, inne prawdopodobne, tj. na granicy błędu. Zatem, jaki były powody, że mieszkańcy zechcieli odwołać Kropę?

Czyżby uwierzyli kłamstwom SLD? W końcu sąd stwierdził, że argumenty SLD są fałszywe.

Może wystarczyło "niespodobanie" się Kropy z jego czapką. Zatem przedłożono wygląd zewnętrzny, który jest istotny, ale nie kluczowy, nad zdolności przywódcze, wiedzę?

Rzecz nie do pojęcia - chyba się wyprowadzę z Łodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każde "referendum" przeciwko PIS jest ich zdaniem "chore" ciekaw jestem jak by odwołano Prezydenta Wrocławia - co byśmy usłyszeli - dlaczego bojówki PIS nie organizują takiego "referendum" ?????? gdyż "dobry gospodarz" jest szanowany wśród swoich mieszkańców i nic nie da tu "politykowanie" i ustawianie "centralnie" takich prezydentów już o innych miastach jak Poznań , Katowice i inne nie wspomnę A TAM GDZIE SIĘ ZLE DZIEJE - powinnismy popierać kazde wystapienie loklanej społecznosci przeciw i szanować ich decyzje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wygrała demokracja i prawo "obywatela" zainteresowanego tym "kto i jak rządzi" i dla oponentów "referendum" cenna uwaga - jest to bardzo skuteczne "narzędzie" w rekach obywateli i wbrew opinii iz jest "nadużywany" jest to stwierdzenie kłamliwe gdyż mieliśmy ich kilkadziesiąt na 2500 gmin w Polsce.
Prezes PIS właśnie ma konferencję w której stwierdza " iż wygrał KROPIWNICKI" gdyż ci którzy nie głosowali "automatycznie" oddali tym samym głos na tegoż Prezydenta ????????? czyli można wg tego toku myślenia stwierdzić "jednoznacznie" iz obecny Prezydent RP jest "przegranym" gdyż większosć Polaków nie głosowała na "niego" - hipokryzja do kwadratu !!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.01.2010 12:42

Postawił sobie kropkę nad "i" świętując "Trzech Króli", zamknięte tym dniu urzędy dokonały dzieła....... Poza tym arogancja chyba przebrała miarkę.... Historia oceni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nareszcie klerykał odszedł , oby na emeryturę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.