Facebook Google+ Twitter

Prezydent nagrodził prace doktorskie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-15 13:50

Lech Kaczyński wręczył nagrody w konkursie na najlepszą prace doktorską pod hasłem "Polskie wyzwania: państwo - tożsamość - rozwój". Prezydent przyznał cztery nagrody główne, każda po 10 tysięcy złotych i kilka wyróżnień.

Prezydent, gratulując laureatom zaznaczył, że w Polsce potrzebna jest debata, której przesłanką jest szukanie prawdy. Wśród nagrodzonych doktoratów znalazły się prace z dziedziny prawa, socjologii, politologii. Lech Kaczyński powiedział, że zgadza się z autorem pracy poświęconej internetowi, że potrzebne są ponadpaństwowe regulacje w tej kwestii.

Prezydent pochwalił autora doktoratu, który w ramach studiów przypadku opisał problem tożsamości narodowej. "Praca obejmuje 600 lat i jest to bardzo ambitne zadanie", mówił Lech Kaczyński.

Tego ambitnego zadania podjął się doktor Michał Łuczewski, który badał narodzenie się tożsamości narodowej we wsi Żmiąca w powiecie limanowskim. Młody naukowiec tłumaczył, że jest to najdłużej badana wieś w tej części Europy. Pierwsze prace pochodzą z początku XX wieku. Michał Łuczewski jeździł do Żmiącej przez pięć lat, w sumie spędził tam prawie rok.

Doktor Michał Kubiak z Uniwersytetu Gdańskiego zajął się problemem polityki społecznej wobec ludzi starych. W swojej pracy doszedł do wniosku, że w coraz większym stopniu sami będziemy odpowiedzialni za naszą starość i zdrowie. Już to się sprawdza, gdy słyszymy rządowe zapowiedzi o dodatkowych składkach w ochronie zdrowia.

Młodym doktorom prezydent życzył szybkich habilitacji. Lech Kaczyński powtórzył, że jest przeciwny ich znoszeniu, a zwłaszcza w naukach społecznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.