Facebook Google+ Twitter

Prezydent nie chce, by premier uczestniczył w spotkaniu z Obamą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-04 18:08

Prezydent Lech Kaczyński nie chce, by premier uczestniczył w jutrzejszym spotkaniu w Pradze z amerykańskim przywódcą Barackiem Obamą. Jego zdaniem, rozmowa w cztery oczy dwóch prezydentów przyniesie więcej korzyści.

- W wąskim towarzystwie można sobie więcej powiedzieć, taki już jest świat. A prezydent Obama należy do ludzi, którzy potrafią słuchać. To jest wspaniała cecha polityka, szczególnie wtedy, gdy zaczyna pracować na stanowisku, które w istocie jest najważniejsze na świecie - tłumaczył Lech Kaczyński.

Nie powiedział jednak jasno, czy premier Donald Tusk będzie mógł wziąć udział w spotkaniu. Dał tylko do zrozumienia, że krytyczne wypowiedzi premiera pogorszyły wzajemne relacje.

- Oczywiście w polityce atmosfera też ma pewną cenę. Jeżeli ktoś czterdzieści razy mówi, że nie powinniśmy nigdzie być razem, bo to osłabia pozycję, a nagle mamy być razem - to mnie to trochę dziwi - powiedział prezydent. Dodał, że Donald Tusk wiele razy powtarzał, że ich wspólne spotkania z osobami trzecimi są upokarzające. - Ale jeżeli premier gwałtownie zmienił zdanie, to gotów jestem na ten temat porozmawiać - dodał.

Jeśli chodzi o spotkanie z Barackiem Obamą, to Lech Kaczyński zapowiedział, że będzie przekonywał amerykańskiego prezydenta do realizacji tarczy antyrakietowej i umieszczenia jej elementów w Polsce.

Obecna administracja, w przeciwieństwie do gabinetu George'a Busha nie podchodzi tak entuzjastycznie podchodzi do projektu tarczy. Na razie analizuje go pod kątem technicznym i finansowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

a ja nie chcę żeby Lech Kaczyński reprezentował mnie , wolnego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej gdziekolwiek
Szanując prywatną postać Lecha Kaczyńskiego, nie uznaję go za postać godną reprezentowania mnie gdziekolwiek.
ROYTEER

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.