Facebook Google+ Twitter

Prezydent nie chce, by premier uczestniczył w spotkaniu z Obamą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-04 18:08

Prezydent Lech Kaczyński nie chce, by premier uczestniczył w jutrzejszym spotkaniu w Pradze z amerykańskim przywódcą Barackiem Obamą. Jego zdaniem, rozmowa w cztery oczy dwóch prezydentów przyniesie więcej korzyści.

- W wąskim towarzystwie można sobie więcej powiedzieć, taki już jest świat. A prezydent Obama należy do ludzi, którzy potrafią słuchać. To jest wspaniała cecha polityka, szczególnie wtedy, gdy zaczyna pracować na stanowisku, które w istocie jest najważniejsze na świecie - tłumaczył Lech Kaczyński.

Nie powiedział jednak jasno, czy premier Donald Tusk będzie mógł wziąć udział w spotkaniu. Dał tylko do zrozumienia, że krytyczne wypowiedzi premiera pogorszyły wzajemne relacje.

- Oczywiście w polityce atmosfera też ma pewną cenę. Jeżeli ktoś czterdzieści razy mówi, że nie powinniśmy nigdzie być razem, bo to osłabia pozycję, a nagle mamy być razem - to mnie to trochę dziwi - powiedział prezydent. Dodał, że Donald Tusk wiele razy powtarzał, że ich wspólne spotkania z osobami trzecimi są upokarzające. - Ale jeżeli premier gwałtownie zmienił zdanie, to gotów jestem na ten temat porozmawiać - dodał.

Jeśli chodzi o spotkanie z Barackiem Obamą, to Lech Kaczyński zapowiedział, że będzie przekonywał amerykańskiego prezydenta do realizacji tarczy antyrakietowej i umieszczenia jej elementów w Polsce.

Obecna administracja, w przeciwieństwie do gabinetu George'a Busha nie podchodzi tak entuzjastycznie podchodzi do projektu tarczy. Na razie analizuje go pod kątem technicznym i finansowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

a ja nie chcę żeby Lech Kaczyński reprezentował mnie , wolnego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej gdziekolwiek
Szanując prywatną postać Lecha Kaczyńskiego, nie uznaję go za postać godną reprezentowania mnie gdziekolwiek.
ROYTEER

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.