Facebook Google+ Twitter

Prezydent nie potrzebował już Fotygi?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-22 07:24

Bezpośrednią przyczyną rezygnacji Anny Fotygi z funkcji szefa Kancelarii Prezydenta była informacja o tym, że Lech Kaczyński zamierza zatrudnić w Pałacu Prezydenckim Witolda Waszczykowskiego. Do takich informacji dotarł "Dziennik".

Główny negocjator rządu został odsunięty przez szefa MSZ Radosława Sikorskiego od rokowań w sprawie tarczy. Zdaniem gazety, gdy wiedział, że w połowie sierpnia dojdzie do decydujących rozmów z Amerykanami, podjął decyzję o udzieleniu wywiadu tygodnikowi "Newsweek" i ujawnieniu szczegółów negocjacji. Z informacji gazety wynika, że Waszczykowski zgodził się na wywiad dopiero wówczas, gdy dostał na to zgodę prezydenta i zapewnienie, że nie zostanie pozostawiony samemu sobie.

Jak relacjonuje "Dziennik" o swoich planach wobec Waszczykowskiego Lech Kaczyński na początku sierpnia rozmawiał z Fotygą. Po kłótni szefowa kancelarii złożyła dymisję. Prezydent nie chciał jej jednak przyjąć i poprosił o przemyślenie decyzji.

"Dziennik" relacjonuje, że 6-go sierpnia Anna Fotyga wyjechała na urlop. Według informatora z Pałacu Prezydenckiego wydarzenia, które miały miejsce w czasie jej nieobecności, w tym konflikt w Gruzji i finalizowanie umowy o tarczy, pokazały prezydentowi, że poradzi sobie bez niej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.