Facebook Google+ Twitter

Prezydent Niemiec: Wizyta w Polsce była wyborem serca

W poniedziałek, na dwudniową wizytę do Polski przybył niemiecki prezydent Joachim Gauck. Była to jego pierwsza podróż zagraniczna w tej roli.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykPo przylocie, Gauck spotkał się na uroczystej kolacji z Bronisławem Komorowskim, następnie obaj panowie udali się na koncert muzyki Fryderyka Chopina. Dziś odbyła się konferencja, na której Gauck i Komorowski zapewnili o chęci ścisłej współpracy obu krajów oraz współdziałaniu w ramach Unii Europejskiej.

Prezydent Komorowski wyraził zadowolenie, że jego niemiecki odpowiednik na cel swojej pierwszej wizyty wybrał właśnie Polskę. "To jest niewątpliwie symbol coraz lepszych i pełnych konkretnej współpracy relacji polsko-niemieckich. To dowód na pójście dużo, dużo dalej niż proces pojednania między naszymi narodami" - powiedział Komorowski dla PAP.

Już dzień po wyborze na stanowisko, Gauck zadeklarował chęć odwiedzenia Polski. Dziś w ciepłych słowach odniósł się do swojej wizyty, mówiąc, iż była ona „wyborem serca”.

Na zakończenie spotkania, Komorowski wręczył Gauckowi plakat "W samo południe" z kampanii przed wyborami 4 czerwca 1989 r. Prezydent Niemiec oznajmił, iż prezent zawiśnie w jego nowym urzędzie.

Kolejnymi punktami w programie wizyty prezydenta Gaucka były spotkania z premierem Donaldem Tuskiem oraz marszałek Ewą Kopacz. "Kopacz i Gauck będą rozmawiać m.in. o stosunkach polsko-niemieckich, w tym współpracy gospodarczej, a także o wspólnych dla obu krajów wartościach oraz bieżących kwestiach europejskich" - poinformowała wczoraj Kancelaria Sejmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No nie
  • No nie
  • 27.03.2012 21:20

Gauck , to wielki przyjaciel Polski od czasów komuny . Dobrze ,że mamy tego prezydenta bo inny by go nie przyjął

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 27.03.2012 19:22

Z sąsiadami lepiej być w dobrych relacjach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 27.03.2012 17:39

Zaiste zabawne jak to Pierwszy Gajowy Polski pan prezydent Bronisław Komorowski , Pierwsza Diva polskiego parlamentu pani marszałek Ewa Kopacz i nie wyłączając z tego grona "pierwszego guru od wtajemniczonych w tajne przez poufne" pana redaktora Adama Michnika zawłaszczają sobie , z racji "strategicznie" zajętych przez te osoby pozycji , prawo do mizdrzenia się do pana prezydenta Joachima Gaucka.
Powiem to co zamierzam bez zachowania tak zwanej salonowej formy.
Wszyscy ci NASI wspomniani państwo to by się ochoczo posrali byleby w blasku osoby pana prezydenta Gaucka troszkę splendoru na nich spłynęło.
Zwłaszcza gdy osoba którą tak oto obłudnie adorują zrobiła u siebie to do czego oni by ręki nie przyłożyli a prędzej komu na żywca ją urżnęli byle do prawdziwej lustracji nigdy , przenigdy nie dopuścić.
Smutne to jak diabli.
Mk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.