Facebook Google+ Twitter

Prezydent nominował gen. Buka na stanowisko dowódcy Wojsk Lądowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-15 15:12

Prezydent Lech Kaczyński nominował generała dywizji Tadeusza Buka na stanowisko dowódcy Wojsk Lądowych. W uroczystości uczestniczyło kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej i były dowódca tego rodzaju sił zbrojnych - generał broni Waldemar Skrzypczak.

Prezydent podziękował ustępującemu dowódcy za wieloletnią służbę. Natomiast zwracając się do generała Tadeusza Buka prezydent Lech Kaczyński powiedział, że może mu obiecać owocną służbę, ale nie ukrywa, że zadania, które przed nim stoją nie będą łatwe.

O byłym już dowódcy Wojsk Lądowych zrobiło się głośno pod koniec sierpnia, kiedy złożył dymisję. Stało się to po jego konflikcie z MON. Generał Skrzypczak w czasie uroczystości ku czci poległego w Afganistanie kapitana Daniela Ambrozińskiego skrytykował biurokrację w Ministerstwie Obrony, która - zdaniem generała - utrudnia zakupy sprzętu dla żołnierzy na misji.

Początkowo sytuacja wydawała się załagodzona - generał Skrzypczak spotkał się z ministrem Klichem. Następnie wspólnie - Klich i Skrzypczak - poinformowali dziennikarzy o sprawie. Jednak po spotkaniu szefa MON z prezydentem, minister powiedział, iż generał Skrzypczak "uznał swój błąd". I właśnie te słowa spowodowały, że Skrzypczak definitywnie postanowił odejść do cywila.

Nowy Dowódca Wojsk Lądowych generał dywizji Tadeusz Buk ma 49 lat. Jest absolwentem szkoły pancernej w Poznaniu. Ostatnio dowodził 1 Warszawską Dywizją Zmechanizowaną. Służył między innymi na misji w Iraku, najpierw jako zastępca dowódcy, a potem jako dowódca IX zmiany polskiego kontyngentu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.