Facebook Google+ Twitter

Prezydent o KDT: Apeluję o rozmowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-21 19:05

Prezydent Lech Kaczyński zaapelował do władz Warszawy o podjęcie rozmów z kupcami z KDT - czytamy na stronie internetowej głowy państwa. Zdaniem prezydenta użycie siły względem sklepikarzy nie było konieczne.

"Pragnę wyrazić swój poważny niepokój w związku z dzisiejszymi wydarzeniami w hali Kupieckich Domów Towarowych w Warszawie. Uważam, że ten konflikt można rozwiązać pokojowo" - głosi komunikat na witrynie.

Lech Kaczyński zdaje sobie sprawę, że problem jest trudny, ale - jak zaznaczył - "nie może się zgodzić, że użycie siły wobec osób broniących swych miejsc pracy było konieczne". "Władza powinna sięgać po takie rozwiązania z wielkim poczuciem odpowiedzialności wyczerpawszy wszelkie inne możliwości. Takie konflikty należy rozwiązywać na drodze dialogu i wzajemnego zrozumienia swoich racji" - dodał prezydent.

"Obie strony konfliktu proszę o rozwagę, wzajemny szacunek i dobrą wolę. Wierzę, że rozmawiając i wychodząc sobie naprzeciw można znaleźć pozytywne rozwiązanie" - zakończył komunikat Lech Kaczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.