Facebook Google+ Twitter

Prezydent o krzyżu: teraz nie będzie dyskomfortu

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-09-16 18:09

Bronisław Komorowski po raz pierwszy wypowiedział się w sprawie krzyża. - Przedłużanie dotychczasowego stanu rzeczy groziłoby daleko idącymi stratami dla autorytetu państwa i Kościoła - powiedział prezydent.

Prezydent Bronisław Komorowski / Fot. PAP/Jacek Turczyk- Wydaje się, że wydarzyło się już zbyt wiele złego, jeśli chodzi o wykorzystywanie obecności krzyża żałobnego przed Pałacem Prezydenckim. Przedłużanie dotychczasowego stanu rzeczy groziłoby daleko idącymi stratami dla autorytetu państwa, dla autorytetu Kościoła, a także pogłębieniem dyskomfortu zdecydowanej większości ludzi wierzących w Polsce, którzy obserwowali z niepokojem grę polityczną toczoną wokół krzyża oraz zachowania, które uwłaczają jego godności - podkreślił prezydent.

Prezydent pytany o pomnik ofiar katastrofy stwierdził, że najważniejsze jest uszanowanie opinii rodzin. Według Komorowskiego trzeba pozwolić im na "spokojne, wspólne przeżycie pamięci o katastrofie, bo być może z tego wspólnego przeżycia powstanie jakiś wspólny pomysł czy wspólna opinia". Komorowski jest zdania, że nie powinno się narzucać rodzinom żadnego pomysłu z zewnątrz. - Liczę na opinie w tej kwestii rodzin w nadziei, że będę mógł je skutecznie wesprzeć - podkreślił prezydent.

W czwartek około godziny ósmej rano krzyż przeniesiono do kaplicy w Pałacu Prezydenckim. Został ustawiony nieopodal tablicy poświęconej ofiarom katastrofy smoleńskiej. Będzie tam czekał na przeniesienie do kościoła św. Anny. Zwolennicy pozostawienia symbolu przed Pałacem zapowiadają, że zbiorą się na Krakowskim Przedmieściu wieczorem, około godziny 21.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Joewa
  • Joewa
  • 16.09.2010 21:33

Zapytam Pana Prezydenta
Czy nie jest "daleko idącą stratą dla autorytetu państwa", ignorancją, "pogłębieniem dyskomfortu zdecydowanej większości ludzi" stawianie pomników okupantowi rosyjskiemu(gdzie sami mieszkańcy Ossowa nie wyrażali zgody na ten postument)?
Jak można nazwać uczestnictwo Prezydenta w jego odsłonięciu z jednoczesnym brakiem czasu , aby zaszczyć swoją obecnością uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy pod Smoleńskiem? A wystarczyło wyjść przed pałac namiestnikowski.
Mówi się o kosztach pomnika dla ofiar Smoleńska, a ten dla armii Tuchaczewskiego był za darmo?
Nad poległymi żołnierzami pochylam głowę, bo musieli wypełniać rozkazy, ale byli okupantami i pomnik im nie przysługuje, przynajmniej ze strony polskiej.
Panie Komorowski poplątanie z pomieszaniem.
Jesteśmy w Polsce czy republice sowieckiej lub jak oni mówią w kraju przywiślańskim?
Rodzi się wiele pytań patrząc na politykę jako obecnie prowadzi rząd i Prezydent.
Dokąd zmierzamy?
Mamy Polskę czy tylko obszar wyznaczony na mapie Europy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert
  • Robert
  • 16.09.2010 19:30

Wreszcie - dość głupoty! I przestańcie już o tym pisać, bo nie warto. Są w Polsce naprawdę ciekawsze i ważniejsze tematy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert
  • Robert
  • 16.09.2010 19:27

Nareszcie! Koniec cyrku! Mam nadzieję, że ci nawiedzeni dadzą sobie spokój,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kazimierzu, to nie była sprawa Prezydenta Polski. To była sprawa dla służb porządkowych i Prezydenta Warszawy.
Jeszcze raz: o jakim autorytecie jest mowa.
Chyba tylko podtrzymywanie hierarchów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko gdzie był, jak z drabiny spadał poseł Wójcik zaczynając to szaleństwo z krzyżem na sali sejmowej. A Kościół wówczas nie mieszał sie do polityki i nie dostrzegał zagrożenia dla krzyża i wiary?
I o jakim to autorytecie rzecze Komorowski?
Pewnie niebawem pojawi się duplikat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazimierz Kolebuk
  • Kazimierz Kolebuk
  • 16.09.2010 18:48

Tak trzymać, panie prezydencie, zal tylko, że tak późno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.