Facebook Google+ Twitter

Prezydent o przyszłości stoczni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-14 14:27

Prezydent Lech Kaczyński podczas swojej wizyty w Paryżu rozmawiał z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso o przyszłości polskich stoczni.

Prezydent wyraził nadzieję na pomyślne rozstrzygnięcie tej sprawy. W najbliższym czasie powinno się wyjaśnić, czy Komisja Europejska da czas Polsce do września na dokończenie prywatyzacji stoczni w Gdyni i Szczecinie.
„Szukamy konkretnych zmian do planów wcześniej przesłanych, a nie deklaracji dobrej woli" - mówił ostatnio rzecznik Komisji Jonathan Todd.

Przypomniał, że Komisja Europejska próbowała znaleźć pozytywne rozwiązanie dla polskich stoczni przez ostatnie 4 lata. „Nikt nie może zarzucać Komisji Europejskiej, że nie dała wystarczających możliwości także polskim władzom, by znalazły wyjście z sytuacji i takie rozwiązania, które zagwarantują długotermimową rentowność stoczniom" - dodał.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że unijna komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes nie chce zgodzić się na przedłużenie terminu do września, bo uważa, że dodatkowy czas niewiele da. W jej gabinecie panuje przekonanie, że polski rząd nie jest w stanie zmusić inwestorów, by zrezygnowali z żądań i nie domagali się wsparcia z budżetu przy prywatyzacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.