Facebook Google+ Twitter

Prezydent Obama śpiewał bluesa z BB Kingiem i Jaggerem

Barack Obama w towarzystwie Mikka Jaggera oraz BB Kinga wykonał bluesowy utwór Sweet Home Chicago. Ten wspaniały koncert odbył się w "Białym Domu".

 / Fot. EPA/Andrew Harrer"Czasami masz ochotę wyjść na spacer, ale nie możesz, ponieważ ochrona nie pozwala, z drugiej jednak strony wpada do ciebie na koncert BB King i Mick Jagger, więc jednak jakaś sprawiedliwość "- powiedział niczym frontman rockowego zespołu prezydent USA, po czym wykonał z artystami utwór "Sweet Home Blues".

A przecież nie tylko w USA są fani bluesa czy muzyki rockowej, i choć niektórzy politycy mówią wprost o swojej sympatii dla Bono czy U2, to jednak podczas swoich spotkań z wyborcami trzeźwo wyśpiewują piosenki polskiego folkloru.

Próbę zmiany tej sytuacji podjęli niegdyś politycy SLD, którzy próbowali wykonać utwór zespołu Scoripions, "Wind Of Change". Wyszło tak jednak słabo, żeby nie powiedzieć beznadziejnie. Nie dość, że większość z nich nie była do tego odpowiednio przygotowana, to jeszcze robiła to bardzo sztucznie.

Dlatego tym bardziej trzeba docenić Jacka Kurskiego, który u Moniki Olejnik śpiewał kawałek Okudżawy, i do tego grał jeszcze na gitarze. Prawdziwy mistrz!

W USA politycy grają rock n' rolla, w Polsce ludowe piosenki oraz pieśni patriotyczne. Jak widać, każdy kraj ma swoją tradycje.Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Hmmm... Obama wydaje się być artystą dalekim od lekkiego swingu i częściej daje się poznać w bluesowych, czarnych i bardzo tradycyjnych jamach (tzn. "dżemach"). Ciekawe czy daje się namówić na sesje poświęcone znanym rosyjskim coverom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo się nie zmęczył, ale dobrze mu to szło. Cieszy , że polscy politycy i osoby publiczne też śwpiewają jak grają wyborcy. Oby w polityce jak i w muzyce. ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.