Facebook Google+ Twitter

Prezydent Obama w Warszawie na rocznicę wyborów. Sprawdź, jak się poruszać po stolicy

W obchodach 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce uczestniczyć będą prezydenci i premierzy z całego świata. Procedury bezpieczeństwa wymagane w takiej sytuacji mogą poważnie skomplikować poruszanie się po stolicy 3 i 4 czerwca.

 / Fot. PAPPierwsze utrudnienia w ruchu pojawią się już w poniedziałek po godz. 16. Aż do środy, 4 czerwca, zakaz zatrzymywania się obowiązywać będzie na placu Zamkowym (włączając obszar pomiędzy ul. Krakowskie Przedmieście, a kościołem św. Anny i Dzwonnicą z tarasem widokowym), ulicach: Podwale (obustronnie na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Kapitulnej), Senatorskiej (obustronnie na odcinku od ul. Podwale do ul. Miodowej), Kapitulnej, Dziekaniej, Kanoniej, Jezuickiej, Celnej oraz Brzozowej.

Plac Zamkowy i "Dziedziniec Trójkątny" zostaną całkowicie wyłączone z ruchu.

Jak podaje PAP, we wtorek i w środę trzeba być przygotowanym na ograniczenia w ruchu pieszych i pojazdów na trasach przejazdu kolumn oraz w okolicach hoteli: Regent Warsaw, Sheraton, Intercontinental i Marriott.

Czytaj także: Prezydent USA rozpoczął wizytę w Polsce. "Uszanujemy nasze zobowiązania"


Na Podzamczu, w Parku Fontann, 3 czerwca pokazane zostanie specjalne widowisko pt. "Taniec wolności". Od ok. godz. 18 nastąpi wyłączenie ruchu na ul. Wybrzeże Gdańskie - na odcinku pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a mostem Gdańskim oraz na ul. Sanguszki, ul. Grodzkiej, ul. Boleść i ul. Bugaj. Ok. godziny 22, podczas pokazu pirotechnicznego, zamknięta zostanie jezdnia Wisłostrady w kierunku Bielan.

Począwszy od wtorku (3 czerwca) od godz. 8 rano do środy do godz. 19, ograniczenia w ruchu i parkowaniu będą na placu Teatralnym i okolicznych ulicach. W pobliżu Sejmu (okolice ulic: Wiejskiej, Frascati, Pięknej, Matejki, Maszyńskiego) utrudnień można spodziewać się od godz. 16 (3 czerwca) do godz. 17 (4 czerwca).

Również od wtorku od godz. 16 do środy do godz. 19 utrudnienia w ruchu i parkowaniu będą w rejonie Centrum Nauki Kopernik (na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie i na ul. Lipowej).

Jak zapowiada ZTM, największych utrudnień można spodziewać się w środę na Krakowskim Przedmieściu, placu Zamkowym i okolicznych ulicach począwszy od godz. 8 aż do godz. 16.

Szczegółowe informacje na stronie www.ztm.waw.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.