Facebook Google+ Twitter

Prezydent obroni twórcę Antykomor.pl - mówi Nałęcz

Tomasz Nałęcz powiedział, że prezydent był zdziwiony akcją ABW w mieszkaniu twórcy strony Antykomor.pl, Roberta Frycza. Prezydencki doradca powiedział, że jest przekonany, iż Bronisław Komorowski stanie w obronie twórcy serwisu.

 / Fot. Łukasz Gdak/W24Nałęcz przypomniał, że prezydent w czasach PRL walczył m.in. o wolność słowa i był za to represjonowany. Dodał jednak, iż Bronisław Komorowski nie może wchodzić w kompetencje prokuratury i ABW, bo instytucje te działały zgodnie z prawem. Doradca prezydenta uważa jednak, że organy ścigania powinny raczej tropić przestępców, a nie ludzi, którzy "poruszają się w sferze wolności, nawet najdalej posuniętej" - czytamy w serwisie Polskiego Radia.


Przeczytaj także: Znieważenie prezydenta? ABW u autora AntyKomor.pl. Serwis zamknięty


Nałęcz uważa również, że należy zmienić prawo, które zgodnie z artykułem 135 kodeksu karnego, przewiduje karę nawet do 3 lat więzienia, za znieważenie głowy państwa.

ABW weszła do domu Frycza cztery dni temu. Ten 25-letni student, był twórcą strony Antykomor.pl, na której - jak sam twierdzi - uprawiał satyrę polityczną, której obiektem był Bronisław Komorowski. "Działanie podjęte przez aparat państwowy ma charakter cenzury politycznej, ogranicza wolność słowa, a także, co najważniejsze, ogranicza prawo obywatela do nieskrępowanego wyrażania poglądów politycznych oraz ogranicza debatę publiczną, której ktoś się chyba boi". - napisał Frycz w wydanym przez siebie oświadczeniu.

Przeczytaj oświadczenie ABW w sprawie strony Antykomor.pl


Twórca strony Antykomor.pl był skazany za piractwo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (47):

Sortuj komentarze:

Szanowna Pani.
@Jadwiga Kowalczyk
Moje popuszczenie wodzów fantazji. Nie do końca były banialukami. Bo wystarczy zastanowić się jakie i komu korzyści przyniosło całe zamieszanie. Oczywiście, teraz czwarta władza ma temat. Dlatego tak nie do końca to pozbawione jest sensu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 23.05.2011 17:55

Pan Frycz , zwolennik PiS-u a może i działał z polecenia przekroczył granice przyzwoitości i dobrego wychowania. Student prawa ? Jeden wyrok już ma - to recydywa .Z taką postawą i opiniąi wyrokami na aplikacje? Takie są standardy prawne PiS-u ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
gwiazdka
  • gwiazdka
  • 23.05.2011 16:50

Satyra polityczna powinna być na jakimś poziomie. Poziom tej zabawy był poniżej dna. Szkoda nawet o tym gadać. Jak ktoś dzisiaj powiedział : ta akcja ABW to jak strzelanie do muchy z armaty. Wystarczyło wysłać tam dzielnicowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 23.05.2011 15:55

Fałszywy Wersal!Każdy trochę myślący wie ,że jest to wpuszczanie ludzi w tunel ciemnoty.Rodzi się /poza internetem/masówka haseł wiadomo jakich-na elewacjach bloków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doskonale znam. Pan za to widzę nadal nie rozumie tego co Panu napisałem w poprzednim moim poście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kaczanowski, ale zna Pan znaczenie słowa - pomówienie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Obesrać głowię pastwa"/gra/ To poniektórym bardzo się spodobało. Gotowi bronić autora jak niepodległości

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem, Panie Makieła, że nic nie może pozostawać w sferze domysłów. Musimy być albo na tak albo na nie? Proszę jeszcze raz przeczytać fragment "Co do samej rewelacji, to pachnie mi tu chwytem pod publiczkę". Nie widzę tu jakoś jednoznacznie postawionego faktu, że tak właśnie było.

Ach... i plumkają, to domorośli muzycy na gitarach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kaczanowski, rozumiem, że Pan _wie_ o tym, że Komorowski wyraził zgodę na akcje? Czy tak Pan sobie plumka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A bo to mało takich stron, Panie Marcinie?

"Kali kraść konie, to dobrze. Kalemu kraść konie, to źle."

Ot, moralność zwolenników PO, którzy nagle dostali zbiorowej amnezji i zapomnieli o tysiącach niewybrednych żartów pod adresem ekipy PISu, katolików (mohery) etc etc.

Co do samej rewelacji, to pachnie mi tu chwytem pod publiczkę. Komorowski wyraził zgodę na akcję, a następnie bierze pokrzywdzonego pod swoje opiekuńcze skrzydła.

Ja świetnie zdaję sobie sprawę z tego, że politycy mają nas za idiotów, ale żeby TAK!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.