Facebook Google+ Twitter

Prezydent oddaje hołd „ubecji”

Lustracja w najnowszym wydaniu pogłębia podziały społeczne, pokazując małe ludzkie świństewka.

Do niedawna byłem zagorzałym przeciwnikiem lustracji. Szczególnie lustracji jaką zaproponowała koalicja rządząca. Ustawa, którą „wypichcił” najpierw PiS, a potem prezydent jest prawnym bublem, o czym – mam nadzieję – niebawem zadecyduje Trybunał Konstytucyjny. Nie będę przypominał wszystkich zarzutów, jakie prawnicy i publicyści formułują pod adresem tej ustawy. Nie o prawnej stronie lustracji chcę mówić, a o jej aspekcie moralnym i społecznym.
Ustawa lustracyjna jest kolejnym ciosem jaki politycy zadają naszemu społeczeństwu. Kilkanaście miesięcy rządów koalicji doprowadziło do poważnych podziałów społecznych. Hasło „Polak Polakowi wilkiem” stało się faktem dokonanym. Próby skłócenia społeczeństwa powiodły się jak nigdy dotąd. Lustracja w najnowszym wydaniu podziały pogłębia, pokazując małe ludzkie świństewka.
W żadnym przypadku nie potrafię zrozumieć powodów, dla których na światło dzienne wypływają dokumenty, których związek z przestępstwem jest żaden. Kto i w jakim celu wyciąga ubeckie śmieci przeciwko Piwowskiemu, Damięckiemu czy
Wołoszańskiemu? Kto, będąc przy zdrowych zmysłach może sformułować zarzuty sprzedawania się Maćka Damięckiego służbom komunistycznego państwa?
Daniel Olbrychski – „ofiara” Damięckiego – publicznie deklaruje przyjaźń wobec „groźnego szpiega i denuncjatora”.
Olbrychski nie traktuje poważnie oskarżeń wobec Damięckiego. I ma rację, bo co też to była za współpraca? Śmiechu warte. Daniel Olbrychski okazał się nie tylko wielkim aktorem, ale i wielkim człowiekiem.
Fanatyczni lustratorzy wyrządzą nam jeszcze wiele zła. „Ubeckie” akta, którym tak wielki hołd oddają zwolennicy lustracji ubabrają jeszcze niejedną osobę. „Sprawiedliwość ludowa”, połączona z „rewolucyjną czujnością” odkryje wstydliwe karty wielu osób publicznych. Dowiemy się niebawem, że malarz X zdradzał własną żonę z jej kochankiem. Dowiemy się, że aktor Y doniósł na kolegę, iż ten popija w antrakcie śliwowicę.
W grupie kilkuset tysięcy osób, które zdemaskuje niebawem czujny aktyw IPN, popierany przez nawiedzonych politycznych lustratorów znajdzie się kilku donosicieli, zasługujących na naganę, a może wręcz na pogardę. Reszta „szpionów” zasługuje ledwie na wytarganie za uszy, jak to słusznie zauważył Daniel Olbrychski.
Prezydent do spółki z posłami koalicji rządowej podniósł wieko kloaki. Wielkimi wiadrami wyciągają z niej szambo „pismaki”, do których czuję więcej pogardy niż do osób przez nich opisywanych. Prawdziwymi bowiem ofiarami lustracji stajemy się my wszyscy, którzy musimy klaskać podczas przedstawienia wyreżyserowanego przez ub. Ockniemy się kiedy dojdzie do tragedii. Kiedy, ktoś z lustrowanych i opluwanych popełni samobójstwo, nie mogąc znieść publicznej nagonki.
Byłem i jestem przeciwnikiem lustracji. Nic mnie nie obchodzi kto na kogo donosił. Po ostatnich jednak obrzydlistwach jakie wylewają się z kloacznego dołu, który tak hołubią lustratorzy mówię: zlustrujmy się wszyscy. I mam nadzieję, że wśród ofiar tej ohydy znajdą się dzisiejsi lustratorzy. I w myśl stworzonej przez siebie ustawy nie będą mieli prawa do obrony. Nie będą mogli nawet zajrzeć do własnej teczki. Kłania się tu jeden z największych sadystów w historii – Torquemada.
I żeby nie było żadnej wątpliwości przedstawiam swoje oświadczenie lustracyjne: nigdy na nikogo nie donosiłem i nie doniosę. Nigdy nie współpracowałem z żadnymi służbami i współpracować nie zamierzam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

" Jestem za młody/a aby to ( czasy przed 89 rokiem ) pamiętać ale uważam że lustracja jest nagonką na uczciwych ludzi".
No pełny ROTFL
Podziękowanie dla młodych anty lustratorów i przeciwników deubekizacji od czerwonych pająków, którzy już was zrobili w bambuko kila razy, widać macie już wbudowany syndrom niewolnika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No na takie pytanie, to chyba jest prosta odpowiedź ;). Jak się ma Kiszczaka w rządzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamiast obalać rząd Olszewskiego, trzeba było to wtedy odwalić i mielibyśmy dawno za sobą. A ja się pytam, jak można było dwukrtonie popierać postkomunistów, i to tak, że rządzili?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

1992 to nie była próba lustracji, tylko zwykła próba zastraszenia opozycji. Na liście znajdowały się osoby, które nigdy z SB nie współpracowały. Wskazał je minister, a nie historycy. Co więcej, ustawa była nielegalna.
Jak można to popierać!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasza rola, mam na myśli tzw. dziennikarzy obywatelskich, to stawanie w obronie tych, o których jesteśmy przekonani, że zostali pokrzywdzeni - zazwyczaj nie tyle przez ustawę, co przez nadgorliwe hieny dziennikarskie, które chcą błysnąć zdemaskowaniem hrabiego, biskupa, czy profesora. A zazwyczaj zasługi tych osób przeważają na szali Iustitii.

Dlaczego nie zrobiono tego wcześniej? Była szansa, w 1992 r. Sami wiecie, jak się skończyło... O to jedno mam pretensje do Wałęsy, o "nocną zmianę".

Równie wielkie pretensje mam do Kaczyńskiego o jedną rzecz - Leppera w rządzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ustawa jest bublem legislacyjnym, to po pierwsze. Po drugie dzieli społeczeństwo. Po trzecie, jest spóźniona o ładnych kilka lat (co najmniej). Po czwarte, nikogo tak naprawdę nie obchodzi lustracja - może oprócz kilku osób, którym się wydaje, że rzeczywistość jest czarno-biała i prosta.

Trybunał pośle ją w kosmos.

Niezwykle zadziwia fakt, że teczki UB mają być traktowane jako wyrocznia dobra i zła. Dokumenty, z których wynika, że "dana osoba była traktowana" jako źródło informacji wykluczają nawet możliwość braku świadomości u lustrowanej osoby, że ma teczkę. IPN może odmówić posądzonej o współpracę osobie prawa do obejrzenia teczki. A zakazu publikacji nie przewiduje cywilizowane prawo za żadne przestępstwa, a nasza ustawa przewiduje.

PS Jestem za młoda na bycie agentką, więc wypraszam sobie ewentualne przyklejanie łatki ubecji :)

Najlepszy komentarz do ustawy : "nie podpisałem niczego w PRL to i teraz mnie nie zmuszą'. Nagroda - niespodzianka dla osoby, która trafnie wskaże autora słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@zx: Hm, wiesz, nie chcę podważać tego, co mówisz, bo dlaczego miałbyś zmyślać, ale z takimi sprawami, to należałoby do prokuratury. Rozumiem, że powiesz, że zawód Ci na to nie pozwala. Ale w gruncie rzeczy zastanawiam się, jak to jest, że tyle osób łącznie z Kaczyńskimi, mówi dokładnie to samo, co Ty, a do tej pory mało jest wyroków. Rzucanie tego typu oskarżeń jest łatwe i bezbolesne, bo, jak to kiedyś ujął Korwin-Mikke w wywiadzie Kolendy-Zaleskiej, w odpowiedzi na pytanie "czy nie boi się pozwów mówiąc, że większość posłów to agenci służb" - "a KTO miałby mnie pozwać?". Jeżeli wszyscy wiedzą, to dlaczego w dalszym ciągu nie ma wyroków? A ja z chęcią ujrzę oczyszczenie życia publicznego. Z chęcią zobaczę odejście pezetpeerowców (a i wszystkich innych, którzy robili przekręty) na emeryturę - choć akurat z lustracją niewiele ma to wspólnego.

Co do zaś samej lustracji, to nie podoba mi się obecna ustawa. Jest zbyt podatna na manipulacje, grę teczkami. Dlatego powoli zaczynam się skłaniać do wrzucenia całości akt do internetu. Bo w pełni sprawiedliwego wyjścia brak, a coś trzeba zrobić. Co więcej - brak chyba wyjścia dobrego. Bo myśląc o liczbie ludzi, która z dokumentami nie będzie się zgadzać, o dziesiątkach artykułów, tłumaczeń, interpretacji, procesów, przypadkach zafałszowywania prawdy, a przy tym nieszczenia ludzi, walki i politykierstwie, robi mi się niedobrze. Ale to już takie polskie piekiełko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzisz Marcinie, gdybyś żył w poprzednim systemie, miałbyś szansę "sobie zapracować" przykładną współpracą. No, ale masz pecha.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Emenefix:

"Młodzi chcą stanowisk, ktore sie im nalezą, a nie moga ich dostac bo zajmuja ich starzy UBecy."

Jest taka rozsądna zasada: nic się nikomu nie należy. Na wszystko sobie trzeba zapracować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.