Facebook Google+ Twitter

Prezydent odebrał w Pucku Pierścień Hallera

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-10 10:54

Prezydent odebrał w Pucku Pierścień Hallera, przyznany przez Ligę Morską i Rzeczną. Lech Kaczyński uczestniczy w uroczystościach 89. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem.

Prezydent powiedział, że II Rzeczpospolita stworzyła wszystko co potrzebne, by zostać uznanym za państwo morskie - w tym porty i szkołę morską. Podkreślił też, że współczesna Polska powinna zwrócić się twarzą ku morzu i dodał, że jest to zadanie naszego kraju na najbliższe dwadzieścia lat. Lech Kaczyński wyraził przekonanie, że w interesie Polski jest przyciągnięcie statków pod naszą banderę. Zaznaczył też, że nasz kraj powinien brać przykład z wysoko rozwiniętych państw i nie rezygnować z produkcji statków.

W puckiej farze odbędzie się uroczysta msza święta w intencji ojczyzny i ludzi morza. Mszę będzie koncelebrował metropolita gdański arcybiskup Leszek Sławoj Głódź. Po mszy Lech Kaczyński złoży kwiaty przed historycznym pomnikiem w porcie rybackim, upamiętniającym miejsce zaślubin generała Hallera z morzem.

Po południu prezydent uda się do Wejherowa, gdzie o 13 spotka się z mieszkańcami miasta. Po krótkim wystąpieniu złoży kwiaty pod pomnikiem Jana Wejhera. O 14 prezydent spotka się z samorządowcami w Ratuszu Miejskim na konferencji pod tytułem "20 lat samorządu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

mam zdjęcia z tej uroczystości

Komentarz został ukrytyrozwiń

link - inna relacja z tego samego wydarzenia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.