Facebook Google+ Twitter

Prezydent odrzuca rządowe nominacje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-23 07:32

Prezydent Lech Kaczyński najprawdopodobniej zgodzi się tylko na jednego kandydata do awansu na stopień nadinspektora, czyli policyjny odpowiednik generała - ujawnia "Dziennik". To kolejny policzek wymierzony rządowi po tym, jak niedawno głowa państwa odrzuciła większość generalskich kandydatur zaproponowanych przez ministra obrony narodowej.


Gazeta wyjaśnia, że policjanci otrzymują awanse podczas święta policji, które w tym roku odbędzie się w ostatni weekendu lipca. Minister spraw wewnętrznych Grzegorz Schetyna zaproponował cztery kandydatury. Dokumenty trafiły już do Biura Bezpieczeństwa Narodowego, które przygotowuje opinię dla prezydenta. MSWiA już jednak wie, że Lech Kaczyński zgodzi się tylko na jeden awans. Informację tę potwierdziła rzeczniczka ministerstwa spraw wewnętrznych, Wioletta Paprocka.

Jak ustalił "Dziennik", awansu nie otrzymają obecny szef policji Andrzej Matejuk, komendant dolnośląskiej policji inspektor Zbigniew Maciejewski oraz obecny szef stołecznej policji Adam Mularz. Szansę na stopień generała ma jedynie Krzysztof Starańczak, który dziś kieruje pomorską policją.

Więcej na ten temat policyjnych awansów - w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.