Facebook Google+ Twitter

Prezydent ogłasza żałobę narodową

W związku z tragicznym pożarem hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim prezydent Lech Kaczyński ogłosił trzydniową żałobę narodową.

Prezydent Lech Kaczyński, źródło:http://commons.wikimedia.org/wiki/File:POL_Lech_Kaczynski_001.jpg, licencja GNU FDL / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RPW pożarze, który wybuchł dziś około północy, zginęło 21 osób a 21 zostało rannych - w tym jeden strażak. Liczba ofiar może ulec zmianie, gdyż nadal nieznany pozostaje los kilku osób.

Na miejscu tragedii jest premier Donald Tusk, który obiecał wszelką potrzebną pomoc - zarówno finansową, jak również opiekę psychologiczną dla ocalałych i rodzin ofiar. Premier podziękował też strażakom. W drodze do Kamienia Pomorskiego jest również prezydent Lech Kaczyński.

W związku z tragedią odwołano zaplanowany na dziś ingres nowego metropolity szczecińsko-kamieńskiego, arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Zamiast tego odbędzie się msza w intencji ofiar pożaru.

Trzydniowa żałoba narodowa obowiązywać będzie od północy. W czasie jej trwania odwoływane będą imprezy masowe, rozrywkowe, koncerty i imprezy sportowe.

Źródła: tvp.info, Oficjalna strona Prezydenta RP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.