Facebook Google+ Twitter

Prezydent Osetii Płd. o wojnie z Gruzją i incydencie z Kaczyńskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-04 09:04

Prezydent Osetii Południowej w wywiadzie dla rządowej "Rossijskoj Gazety" ujawnił kulisy wojny z Gruzją. Przedstawił także swoją wersję incydentu granicznego z udziałem prezydentów Polski i Gruzji; Eduard Kokojty twierdzi, że incydent był gruzińską prowokacją.

Kokojty uważa, że w strefie działalności zachodnich obserwatorów, gruzińskie służby często otwierają ogień z pistoletów z tłumikiem w kierunków osetyjskich posterunków. Według niego, osetyjscy żołnierze odpowiadają wyłącznie strzałami w powietrze. Eduard Kokojty twierdzi, że prezydent Micheil Saakaszwili "doskonale o tym wie" i dlatego był tak spokojny w trakcie zajścia.

Osetyjski przywódca pyta "po co prezydent Saakaszwili zawiózł Lecha Kaczyńskiego na terytorium niezależnego państwa - czyli Osetii Południowej - bez poinformowania o tym lub jakichkolwiek uzgodnień" ze stroną osetyjską?.

Do incydentu w pobliżu osetyjskiego posterunku granicznego doszło 23 listopada. Gdy kolumna z prezydentami Polski i Gruzji zbliżyła się do posterunku, słychać było serię z karabinu maszynowego. Osetyjska minister informacji najpierw przyznała, że to osetyjscy żołnierze strzelali w powietrze, później się z tego wycofała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.