Facebook Google+ Twitter

Prezydent Ostrołęki do dzieci: Niejeden z was rozwaliłby łeb

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-03-10 00:54

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski podczas uroczystości miejskich, upamiętniających Żołnierzy Wyklętych skierował do obecnych tam dzieci kontrowersyjne słowa. Kotowski należy do PiS. Czy to nawoływanie do przemocy?

Janusz Kotowski (PiS) / Fot. print screen / youtube.plUroczystości odbyły się 1 marca na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego. Oprócz parlamentarzystów, władz miasta, duchownych, służb mundurowych, w obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" uczestniczyli również dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ostrołęckich szkół. Jednym z elementów uczczenia pamięci żołnierzy było przemówienie prezydenta miasta. Słowa, które w pewnym momencie prezydent skierował do obecnych tam dzieci były nieco kontrowersyjne.

- Gdybym dzisiaj stanął przed wielu z was młodzi chłopcy, gdybyście wy stanęli przed tymi, którzy byli przed wami, to jestem przeświadczony, że wielu z was to tacy sami młodzi mężczyźni jak tamci, o których dzisiaj wspominamy - mówił Janusz Kotowski. - Jestem przekonany, że gdyby tutaj przed chłopakami ze starszych klas stanęła tamta historia, gdyby przyszedł zły człowiek, wróg twojej i mojej ojczyzny, gdyby zabierał do więzienia twojego tatę, twojego brata, gdyby krzywdził twoje siostry, koleżanki to jestem przekonany, że niejeden z was wziąłby broń i rozwalił niejeden czerwony łeb. Ja wiem, że to trudne słowa. Ja wiem, że nie po to się spotykamy, żeby o nienawiści mówić - dodał na koniec.

Czy słowa prezydenta Ostrołęki to nawoływanie do przemocy w myśl ideologii "raz sierpem, raz młotem", czy jedynie wezwanie do obrony ojczyzny przed wrogiem?Janusz Kotowski jest prezydentem Ostrołęki od 2006 roku. Należy do Prawa i Sprawiedliwości. Ukończył teologię i filozofię na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Kilkanaście lat pracował jako nauczyciel. Był współzałożycielem i dyrektorem jednego z ostrołęckich liceów. W 2004 roku bez powodzenia kandydował z listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

@Andrzej Chorążewicz
Próba zamykania ust opozycji wygląda śmiesznie. Opozycja ma prawo kwestionować sposób sprawowania władzy przez Tuska. Zarzuty zwolenników Tuska o skłócanie Polaków przez PIS, to nic innego jak bezsilność wobec argumentów, na które nie macie odpowiedzi. Doszło do takich, że PIS krytykując ustawę o przedłużeniu wieku emerytalnego do 67 lat jest posądzany o działanie na szkodę Polski i skłócanie Polaków.Istne wariactwo !

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jerzy Konopka

Pragnę tobie przypomnień i wreszcie przyjmij to sobie do świadomości.
Prezydent RP został wybrany w demokratycznych wyborach przez Polaków. Wszystkie partie polityczne będące również w polskim sejmie, senacie- mają mandat od Polaków.

Nikt nie został wybrany przez pomyłkę!!!!

Tak ciągle wszędzie wygadują prominentni politycy z PiS w kraju i za granicą. To później powtarzają ogłupieni zwolennicy PiS. Te perfidne pomówienia, oskarżenia dalej rozgłaszają np. Na Jasnej Górze będąc w pielgrzymce z redemptorystą ojcem Tadeuszem Rydzykiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Lech Polak

Bezustannie pisze pan o skłócaniu Polaków przez PIS ja nie zauważam żadnego skłócania. Wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości mieszczą się w granicach reguł demokratycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka

Oczywiście masz rację pisząc 12 marca 2013 roku o 8:31. Pełna zgoda.
Popatrzmy na te dwa zestawione przykłady :porządek prawny wobec obywateli w PRL a porządek prawny wobec swoich obywateli w RP. Oba kraje reprezentowały i reprezentują nas wszystkich Polaków.

W Rzeczpospolitej Polskiej miało być LEPIEJ niż w PRL, a jest GORZEJ !

W tej Polsce mamy:głodujące dzieci i dorosłych , mamy żebractwo, mamy bezdomność, mamy bezrobotnych, wtórnych analfabetów, mamy podział ( mam nadzieję to jest tylko coś nie trwałe, przejściowe) w śród Polaków.

W tej Polsce również mojej ojczyźnie-Polsce MAMY tych ZŁYCH OBYWATELI, którzy: pracowali, żyli, uczestniczyli w życiu społecznym i zawodowym w PRL.
W tej mojej również ojczyźnie-Polsce MAMY tych DOBRYCH OBYWATELI, którzy: pracowali, żyli, uczestniczyli w życiu społecznym, i zawodowym w PRL.

Przecież POLSKIMI PATRIOTAMI SĄ: chrześcijanie, innowiercy, ateiści a także innych ras i o innym kolorze skóry.
DLACZEGO PiS z tym prezesem Jarosławem Kaczyńskim ciągle nas wszystkich Polaków różnicuje, skłóca, poróżnia ?!!!!!To tak robią polscy patrioci? Nie! Tak robią zaciekli wrogowie nas Polaków i tej mojej ojczyzny Polski-PRZECIEŻ INNEJ OJCZYZNY DLA POLAKÓW w Polsce NIE MA.

Chyba każdy uczciwy człowiek ma skalę porównawczą i potrafi rzetelnie praworządnie umotywować zalety i wady:PRL albo RP.

Ja ze swej strony uważam, że dosłownie garstka hochsztaplerów udając dobrych Polaków doprowadziła do takiego stanu rzeczy jakiego mamy w obecnej mojej ojczyźnie POLSCE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Działania ZSRR nie miały nic wspólnego z komunizmem. To była koszmarna dyktatura udająca ustrój przyjazny człowiekowi. Nie wiem naprawdę ile lat można tego nie zauważać... Przede wszystkim w komunizmie nie ma żadnej uprzywilejowanej grupy trzymającej władzę no i panuje demokracja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Lech Polak

W wielu krajach obowiązuje zasada sprawiedliwości i solidaryzmu społecznego.Dotyczy, to krajów o gospodarce rynkowej, którym nie przeszkadza, aby realizować cel nadrzędny jakim jest dobrobyt wszystkich obywateli. W tych krajach nikt nie represjonował i nie zabijał, aby realizować cele społeczne.Komunizm to wynaturzenie oferujące ludziom pewne korzyści dla zamydlenia oczu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No patrz pan, panie Polak, i takiego raju na ziemi naród się wyrzekł i znienawidził?

Czerwony łeb od białego łba można odróżnić po tym, co za nadrzędny kierunek rozwoju cywilizacji ów osobnik stawia. Jeśli jest to paraegalitarystyczny zamordyzm celem stłamszenia wszelkich różnic bytowych w poszczególnych grupach społecznych, to mówimy tu oczywiście o zabarwieniu podchodzącym pod czerwień. Biała głowa natomiast to człowiek, który dawno wyleczył się z marksistowskich bzdur o tym, że byt określa świadomość.

A wypowiedź pana prezydenta była nieprzemyślana, głupkowata i przesiąknięta typowym dla PiSiorów, tanim i płytkim patosem. Ale co pan zrobisz, głupi naród wybiera głupich przywódców, to standardowy mechanizm demokracji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka
Popierasz PiS. Masz do tego w demokracji prawo. Jednak w PRL nie było 800 tysięcy głodnych dzieci!
Za to były u tych "twoich" komunistów w szkołach: ciepłe posiłki, higienistka, gabinet dentysty a nawet lekarza. Tak ci "wredni" komuniści dbali o swych polskich obywateli! Nawet ci "wredni" komuniści w PRL gonili wszystkich nygusów do pracy, odpłatnej pracy a zakwaterowanie było dla wszystkich chociażby w hotelach robotniczych. Nie było analfabetyzmu- obecnie jest!
Za to teraz w tej Polsce są: głodne dzieci i dorośli, bezdomni, Polacy bez pracy, Polacy bez perspektyw na leprze życie.
Może by tak uczciwie się wypowiadać? Fakty są niezaprzeczalne. Dowody to mówi za siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.03.2013 01:39

Panie Bartłomieju, w tekście nie zostało napisane, że prezydent "wypowiedział hasło 'raz sierpem, raz młotem..'", moim komentarzu również nie znajduję takiego twierdzenia. "pierwsze zdanie nie nawołuje do nienawiści, tylko przedstawia realia tamtych czasów" Chodzi o "rozwalanie czerwonego łba", czyli mowę analogiczną do okrzyków "raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę". "Realia tamtych czasów" można przedstawić łagodniej. Natomiast stosowanie określeń w sposób ewidentny nawiązujących do haseł narodowców podsyca nastroje narodowościowe u młodzieży. Pytanie: czy właśnie o to chodziło prezydentowi?, pozostaje bez odpowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem, że gdyby to byli prawicowi, religijni najeźdźcy to nie było by najmniejszego problemu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.