Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25314 miejsce

Prezydent Otwocka zakazuje koncertu zespołu Kat & Roman Kostrzewski

Prezydent Otwocka odwołał koncert zespołu Kat & Roman Kostrzewski, który miał się odbyć w mieście 15 stycznia. Zbigniew Szczepaniak swoją decyzję tłumaczy dbałością o "psychikę młodych odbiorców" i sprzeciwami mieszkańców.

Roman Kostrzewski / Fot. "Destroyer"/Domena publicznaZespół Kat & Roman Kostrzewski założyli w 2004 r. Ireneusz Loth i Roman Kostrzewski. Wcześniej obaj grali w jednej z najpopularniejszych polskich grup metalowych, która nie miała w nazwie nazwiska wokalisty. Kostrzewski od początku kojarzony był z satanizmem, czego zresztą się nie wypierał. W jednym z wywiadów tłumaczy jednak, że "satanizm Kata jest raczej intelektualny, sprowadzony do krytyki chrześcijaństwa i poszukiwania wolnego od zakazów i nakazów szczęścia". W 1995 r. Kostrzewski wydał jeden z pierwszych polskich audiobooków - "Biblię satanistyczną" Antona Szandora LaVey'a. Jego autorskie teksty również zawierają treści, które są uznawane za kontrowersyjne. W utworze "Czas zemsty" Kostrzewski śpiewa: "Z głębi ran / W blasku hord / Idzie czarny król Abadon / Nad nim krąg siedmiu głów / Sprzęga czarci gniew / W płomień". W nagraniach Kostrzewskiego brał udział między innymi słynny polski multiinstrumentalista i założyciel grupy SBB, Józef Skrzek.

Prezydent Otwocka, Zbigniew Szczepaniak twierdzi, że jego decyzja o odwołaniu koncertu jest wyrazem woli mieszkańców. Pytana jednak o szczegóły rzeczniczka prasowa prezydenta nie potrafi podać informacji ilu mieszkańców zaprotestowało przeciwko występowi zespołu. - Było ich dużo mówi Marta Woźniak Gazecie Wyborczej.

Fani zespołu, który co ciekawe, już dwukrotnie koncertował w Otwocku są oburzeni. Podają argument, że na występ trzeba było kupić bilet, nie był więc on dostępny dla osób, które nie chciały na nim się znaleźć. W mieście starły się dwa obozy: zwolenników zespołu i jego przeciwników. Lider lokalnej grupy metalowej Darkener, zamieścił petycję do prezydenta, w której zarzuca mu, iż oparł się na nieprawdziwych informacjach i pomówieniach. Z kolei władze miasta korzystały w wydaniu decyzji z listy zespołów satanistycznych przygotowanej przez Ryszarda Nowaka z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami. Ten ostatni znany jest m.in. z procesu sądowego z Adamem "Nergalem" Darskim o obrazę uczuć religijnych podczas koncertu w Gdyni. Darski podarł wówczas Biblię.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Janusz Maciejowski
 • Janusz Maciejowski
 • 21.12.2010 23:22

@tromtadracja, przepraszam za pomyłkę w Twoim loginie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Maciejowski
 • Janusz Maciejowski
 • 21.12.2010 23:21

@Tromdatracja, nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, nie oceniaj podług siebie. Wyraź swoją opinię, to wystarczy i jest godne.
Nie można zyskać szacunku brakiem jego do innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tromtadracja
 • tromtadracja
 • 21.12.2010 18:46

A do p. red. Gdaka:
jak rozumiem taka a nie inna decyzja spowodowana była protestami mieszkańców, więc "kleru" tu nie ma do czego mieszać (i trzeba by było to uwypuklić w tekście - bo pańscy czytelnicy jak widać tego nie rozumieją), i tak owszem, ludzie pobożni to też obywatele i czy maja racje czy nie - wpływać na miejsce gdzie żyją, mogą. - A czemu dopiero teraz jakiś protest? - No może dlatego, że teraz dopiero powstała jakaś komórka do walki z "sataniuchami", ludzie się zmobilizowali, itd. Pardon, to na pewno byli pod-ludzie..

Komentarz został ukrytyrozwiń
tromtadracja
 • tromtadracja
 • 21.12.2010 18:36

No po poniższych wpisach, jak choćby niejakiego "janusza" - to o tę psychikę martwic się wychodzi na to, że już jest za późno. Ave janusz!, 999, buahahahahahaa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

polska to kraj w którym żądzi jebany kler i nawet burmistrz tego miasta podejrzewam

bym na spotkaniu a jego świątobliwość postraszył go piekłem i kochany pan burmistrz się przestraszył ROGATEGO i znowu nasza zbłąkana owieczka wróciła do trzódki .I tak oto żyjemy w 21 wieku gdzie na świecie tryumfuje wiedza postęp a w naszym ciemnogrodzie rozwija się kult zgniłego drzewa na którym wisi on i nie wiem czy sami jego kapłani wiedzą za co tam wisi .666

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Maciejowski
 • Janusz Maciejowski
 • 19.12.2010 22:46

Zapraszam także do dyskusji na wolne od cenzury forum Festiwalu Otworock 2011
http://otworock.iq24.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janka
 • Janka
 • 19.12.2010 13:52

Jak na Białorusi - słuszne jest tylko to co powie Łukaszenka. A co na to Rada Miejska ,boi sie pewnie sprzeciwić prezydentowi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin
 • Marcin
 • 19.12.2010 12:32

Zapraszam do komentowania decyzji Prezydenta na www.czarnezastepy.pl

Oraz do podpisania petycji:
http://www.petycje.pl/petycja/6122/sprzeciw_od_decyzji_odwolania_koncertu_kat_w_otwocku.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hubet Kaźmierski
 • Hubet Kaźmierski
 • 19.12.2010 02:48

Kiedy wreszcie będziemy mieli naprawdę wolne państwo - bez kontroli Wielkiego Watykańskiego Brata?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli ingerują w kulturę i sztukę to aż się boje co może być dalej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.