Facebook Google+ Twitter

Prezydent Piotrkowa wyjdzie z więzienia za dobre sprawowanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-11 17:19

Piotrkowski sąd zdecydował, że odbywający karę więzienia były prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Waldemar M. może zostać przedterminowo zwolniony. Decyzja uprawomocni się za siedem dni.

O przedterminowe zwolnienie wnioskował obrońca Matusewicza mecenas Marek Kałuża. Posiedzenie w sprawie rozpatrzenia wniosku odbyło się na terenie aresztu z udziałem aresztanta, prokuratora i sędziego. Sąd wziął pod uwagę pozytywną opinię o aresztancie.

Rzadko zdarza się, by więzień miał aż tak dobrą opinię - powiedział mecenas Marek Kałuża. Sąd wziął także pod uwagę opinię innych sądów prowadzących sprawy, w których odpowiada Waldemar M.

Dzisiejsza decyzja wymaga siedmiu dni na uprawomocnienie. Jeśli w tym czasie prokuratura złoży zażalenie na decyzję, wniosek rozpatrzy jeszcze sąd apelacyjny. Jeśli takiego zażalenia nie będzie to M. wyjdzie z aresztu za tydzień.

Waldemar M. odbywa karę za łapownictwo. Został skazany za to, że jako marszałek województwa łódzkiego, w latach 1999-2000 miał żądać korzyści majątkowych i przyjmować je, wykorzystując do tego pełnioną funkcję,

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.