Facebook Google+ Twitter

Prezydent po ludzku

Pamiętam jak w 2005 roku Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie. Media "szalały" mówiąc, że głosowały tylko "Moherowe Berety"... Jeżeli to prawda, to tym "Moherowym..." powinniśmy podziękować.

Prezydent Lech Kaczyński był niezwykłą postacią, która ujęła mnie przede wszystkim swoim patriotyzmem. Postawa ta ostatnio stała się chyba bardziej "vintage", a mimo wszystko Prezydent starał się ją promować.

W ostatnią sobotę, podczas spotkania z młodzieżą, Andrzej Olechowski powiedział, że Kaczyński "był wspaniałym patriotą, tylko że na swój sposób". Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią pana Olechowskiego i chciałabym dodać, że "ten swój sposób na patriotyzm" jest sztuką.

Prezydent miał dobrą pamięć, którą wykorzystywał chociażby podczas przemówień. Właśnie po to, by usłyszeć jego słowa wybierałam się na plac Piłsudskiego 11 listopada, czy 3 maja. Parady praktycznie się nie zmieniały: mnóstwo żołnierzy, koni i czołgów, a na przemówienie się czekało... czekało się na to, jaką kolejną tajemnicę historii naszego narodu ukaże tym razem prezydent.

Cudowną miłością Lech Kaczyński obdarzał swą małżonkę. Zdjęcia na których
widnieli ze splecionymi dłońmi, nieraz chwytały mnie za serce. Niezwykłe było również to, w jaki sposób pani Maria poświęciła się dla męża i dla rodziny. Przecież, by wszystko funkcjonowało jak należy, zrezygnowała z własnej kariery, na rzecz kariery męża.

Jego miłość i szacunek do rodziny nieraz były "wytykane palcami". Tylko nie zauważyliśmy tego, że przez większość swojego życia Lech Kaczyński potrafił, mimo ogromu obowiązków, znaleźć czas dla swoich najbliższych.

Kaczyński kochał ludzi. Było to widoczne podczas jego spotkań z innymi. Lubił rozmawiać, żartować, śmiać się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.