Facebook Google+ Twitter

Prezydent: Podjąłem decyzję, że uszanuję decyzję.

Pan Prezydent ma za sobą wszystkich: partię, która popiera go otwarcie, co on odwzajemnia, partie popierające go skrycie, czego nie odwzajemnia, żonę, córkę, armię, od niedawna także prezydenta z Tallina. Brak mu tylko kronikarza.

Prezydent Andrzej Duda / Fot. public domainWszystkie funkcje w otoczeniu PP zostały już objęte. Pełnią je najlepsi funkcjonariusze partyjni. Nie ustaliłem jeszcze, jakiej partii. Prawdopodobnie reprezentacja całego narodu, jego najlepszy partyjno-społeczny przekrój. Nie ma tylko jeszcze kronikarza. Sam miałbym chęć nim zostać. Mam ambicje, choć jestem samoukiem. Oficjalny Kronikarz Pana Prezydenta. W skrócie OKPP. Brzmi super.

Od chwili orędzia w Sejmie chwytam wszelkie przejawy myśli, słów i czynów Pana Prezydenta. Czynię to w locie jak jaskółka, trawię kawałkami jak gęś francuska, a następnie przedstawiam w punktach, aby czytelnicy mogli je szybko i łatwo przeczytać. Dzisiaj nikt nie ma czasu słuchać z wyjątkiem Pana Prezydenta, Pani Premier Kopacz i Pani Premier Szydło.

Pan Prezydent stanął w pałacu przed wielkim lustrem i przyjrzał się sobie uważnie. Był zadowolony. W oczy rzuciła mu się głowa, nie byle jaka, bo państwa. Zadowolony, pozytywnie ocenił lustro. Kiedyś, za PRL-u, były aparaty fotograficzne 6 x 9. – Pomyślał. Dzisiaj mam w moim pałacu lustro 6 x 9. Tylko, że wtedy było w centymetrach, a teraz jest w metrach. Poczuł się większy. Dla pewności sprawdził, z czego wykonano ściany pałacu. Zapukał. Odpowiedział mu dudniący glos. Dobrze! – Zdecydował. - Myślałem, że to dykta. Cały kraj jest pokryty dyktą, ale nie u mnie. To go uspokoiło.

Zrobił inwentaryzację zdarzeń ostatnich kilkunastu dni. Odnotowywał wszystko w myśli, punkt po punkcie.

1. Kasza. Byłem na Święcie Kaszy. Pojechałem, bo myślałem, że to Święto Kasy. Przydałaby się nam, jeśli naród w referendum zlikwiduje finansowanie partii politycznych z budżetu.

2. Wydatki. Zobaczyłem wydatki kancelarii mojego poprzednika. Były przesadne. Ja będę rządzić oszczędnie. Nie podwyższę ich więcej niż o 10%.

3. Polska. Oficjalnie uznałem, że Polska jest piękna. Powiedziałem to publicznie w gronie wysokich wojskowych. Poprzednio myślałem, że kraj jest zabity dyktą i w ruinie. Od czasu nominacji widzę lepiej. Mam te nowe, różowe okulary. Dobrze w nich wyglądam. Jestem zadowolony.

4. Kościół. Odwiedziłem kościół kilka razy, modliłem się nawet, i raz odwiedziłem cerkwię. Wszyscy wiedzą, że jestem pobożny i nie czepiam się konkordatu. Popieram ludzi wierzących, ale tylko tych, którzy naprawdę wierzą. Wielu udaje. Taki to kraj. Ale piękny!

5. Ochrona środowiska. Posadziłem drzewo. Widziałem siebie w telewizji z łopatą. Dobrze się kojarzy. Prezydent bliski ludziom pracy.

6. Rada Gabinetowa. Odrzuciłem propozycję Premier Kopacz. To było niegrzeczne z jej strony. Sam zwołam Radę Gabinetową, kiedy uznam to za słuszne. Nikt nie będzie stawiać mi warunków. Jestem głową Państwa.

7. Referendum. W sprawie referendum, ja Prezydent, podjąłem decyzję, że uszanuję decyzję Prezydenta. Poprzedniego. Trzeba mieć charakter.

8. Znowu referendum. Referendum 1 uzupełniłem o Referendum 2. Dodałem je do kalendarza wyborczego. Kalendarze nie są dzisiaj drogie, więc naród nie poniesie wielkich kosztów. Trzeba być oszczędnym.

9. 500 zł na dziecko. Zaproponowałem to w kampanii wyborczej. Poprosiłem rząd, aby przygotował dokumenty i zorganizował wypłatę. Odmówili. Powiedzieli, że mam gabinet i sam mogę opracować, a oni nad tym podyskutują w Sejmie. To jest po prostu niewyobrażalne. Muszę to zmienić.

Pan Prezydent zakończył podsumowanie. Poczuł stan wzniosłości. Czytał kiedyś, że cierpią na to tylko ludzie na najwyższych stanowiskach. Trudno się było z tym nie zgodzić. Czeka teraz na dalszy rozwój wydarzeń. Zdecydował się sponsorować niektóre z nich. Te najlepsze dla kraju.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Panie Michaelu, chce pan być kronikarzem prezydenta Dudy i dobrze to wychodzi. A Pana komentator specjalizujący się w działalności pana Dudy chce być jego dudziarzem. Pragnienie to widać w tym, jak się zachłystywał każdym krokiem nowego prezydenta i żałował, że ten nie przyjechał jeszcze na wywiad do Andrychowa. Ciekawe, czy drogi obu panów się skrzyżują przy nowej prezydenturze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesiu, skoro tak, to czemu pan nie napisze? Czekam niecierpliwie, czy to nie jest tylko przechwałka. Tyle już pan poobiecywał w zeszłym roku i nic z tego nie wyszło. Może tym razem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myslę że ten felieton można napisać wierszem fredrowskim. Mociumpanie me wezwanie

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Michael Rozbawił mnie pan.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nagła czy przedwyborcza zmiana polityki PO wobec problemów komunikacyjnych Zachodniej Małopolski' Bedzie modernizacja linii kolejowej nr 117 jeszcze przed rokiem 2020 czyli w roku 2017-18? Do tej pory zarządy infrastruktury twierdziły że nie wstawią niczego do mdernzacji na Podbeskidziu przed rokiem 2020. Tak czy siak oznacza to zamknięcie tej jednotorowej linii na ok. dwa lata czyli czas remontu. Sadząc jednak na podstawie podobnej kosmetycznej ledwie "modernizacji" szosy krajowej Krakow -Bielsko Biała podobnie będzie z koleją. Ale mam nadzieję że pobudują przynajmniej kilka bezkolizyjnych wiaduktow tych dwoch przecinających się magistrali - szosy i linii kolejowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak Beata szydło obejmie funkcję premiera będzie premierem wszystkich Polaków gdy Radosła Sikorski wróci na stołek ministra spraw zagranicznych? Przed chwilą słyszalem w TVP info głos Pani Premier Kopacz że Ona nie chce aby Polską byla kiedykolwiek Polską jednej partii. Przecież ona mówiła chyba o partii PO które miała tyle lat doslownie wszystko co trzeba w Sejmie, Senacie, Rządzie i gabinecie Precydenta aby rządzić niemal niepodzielnie. Ale co wolno wojewodzie to ...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.