Facebook Google+ Twitter

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zarządzaniu kryzysowym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-08 08:11

Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o zarządzaniu kryzysowym - informuje strona prezydenta. Jednocześnie prezydent zapowiedział, że po wejściu w życie nowelizacji, niektóre jej zapisy zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego.

Wątpliwości Lecha Kaczyńskiego budzą artykuły, które dają szerokie uprawnienia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ustawa nakłada obowiązek przekazywania ABW nie tylko informacji o zagrożeniach o charakterze terrorystycznym, lecz również zagrożeniach dotyczących działań, które mogą prowadzić do zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, mienia w znacznych rozmiarach, dziedzictwa narodowego lub środowiska. Zdaniem prezydenta zapis ten nie jest wystarczająco precyzyjny. Podobnie jak artykuł mówiący o tym, że ABW może zlecać niektóre swoje zadania innym instytucjom. Nowelizacja nie precyzuje o jakie instytucje chodzi.

Strona prezydenta podkreśla, że Lech Kaczyński mając na uwadze znaczenie ustawy dla bezpieczeństwa obywateli nie zdecydował się na wetowanie całej nowelizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.