Facebook Google+ Twitter

Prezydent podpisał ustawę antyhazardową

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę antyhazardową. Zaraz po podpisaniu skierował ją jednak do Trybunału Konstytucyjnego.

Lech Kaczyński pomimo wątpliwości podpisał ustawę hazardową, ale przesłał ją do Trybunału Konstytucyjnego / Fot. POLSKAUstawa podnosi podatki od hazardu i ogranicza istnienie automatów o niskich wygranych do czasu wygaśnięcia obecnych zezwoleń. Nowe zezwolenia nie będą wydawane, a gra na automatach będzie możliwa tylko w kasynach. Ustawa określa też warunki funkcjonowania kasyn i limit automatów.

Ustawa trafiła do Trybunału, gdyż prezydent ma zastrzeżenia i wątpliwości co do trybu uchwalenia i zastosowanej terminologii. Lech Kaczyński chce również sprawdzić, czy ustawa nie narusza wolności gospodarczej w Polsce.

O podpisaniu ustawy hazardowej zadecydowała, jak powiedział to szef Kancelarii prezydenta Władysław Stasiak, troska prezydenta o młodych ludzi, którzy są bardziej podatni na uzależnienie od hazardu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Prezydent jest z racji prawa stanowionego ostatnim "buforem" tak więć musi ważyć to co robi i podpisuje i jego właśnie rolą jest się tzw. "czepianie" ale wiemy kto za tym "czepianiem" stoi ktoś bardzo podobny do niego --- prawie "sobowtór" acz możliwie że się mylę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta ustawa budzi wiele wątpliwości. Nic więc dziwnego, że takowe posiada również prezydent, który, jak wiemy, lubi się czepiać. W tej sytuacji - bardzo dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byli, to prawda, ale niektórzy tylko w jednej skórze :)

Pan Prezydent jako doktor z "zakresu prawa pracy", podpisując ustawę chyba wiedział jakie ma prawa w pracy. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

TT - już kiedyś pisałem trzeba im wszystkim powiedzieć "panom juz dziekujemy" żadni się nie nadają do rzadzenia , przecież oni juz wszyscy byli

Komentarz został ukrytyrozwiń

TT oczywiście że masz rację - popieram twoje stanowisko w tej sprawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoni ja już sam się gubie w tym naszym systemie demokratycznym po polsku , hahahhahahahahah
oczywiście że powinno być najpierw odesłane do TK a potem podpisane , ale widać jest też taka furtka że można podpisać a potem ją cofnać po decyczji TK - wiesz już mnie nic w tym systemie nie zaskoczy
ja bym ten nasz całay system raz na zawsze uprościł i byłby świety spokój ale ci w sejmie widać wolą całay czas kombinować ile się da i gdzie się da
jak to mówi LECHU W. = no poprostu "degrendolada" jeden będzie zmieniał konstytucję , drugi budował miedzykontynentalne lotnisko k... m.... a może by tak kilka obwodnic wybudować itd.
na mają na wiesz gdzie .........

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.11.2009 20:04

Jarosławie mamy kilka poglądów spójnych, ale jest tu kilku zawodowych opluwaczy na żołdzie PO i to mnie drażni, niechby robili to naprawdę sprawiedliwie to by nie były to takie jednostronne pisanie. Widzisz ja nawet gdy piszą wyssane z brudnych paluchów kłamstwo o O. Rydzyku też stanę w jego obronie bo to jest po prostu niegodziwe..

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.11.2009 20:01

Jarku:) nie jestem w temacie, może mnie oświecisz? Czy przypadkiem nie powinna ustawa trafić do TK a dopiero później do Prezydenta? Nie wiem jaka powinna być zachowana kolejność? Jeszcze może się okazać, że Prezydent będzie winien, gdyż podpisuje złe ustawy:) Czy przypadkiem nie jest to jakaś zagrywka....

Komentarz został ukrytyrozwiń

TT ale kto tu pluje - bardzo dobrze ze podpisał a że skierował do TK no ja bym tez skierował dla własnego spokoju że nie podpisałem bubla.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.11.2009 19:43

bo to na tym polega, ...............opluć! Taka PO moda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.